PARTNER PORTALU

ROBYG wypłaci 0,11 zł dywidendy za akcję

Rada Nadzorcza spółki ROBYG zatwierdziła propozycję zarządu spółki dotyczącą rekomendowania Walnemu Zgromadzeniu Akcjonariuszy wypłatę dywidendy z zysku za 2014 rok.

Autor: housemarket.pl 18 marca 2015 19:00

Zarząd rekomenduje wypłatę dywidendy w wysokości 0,11 zł na akcję, co łącznie daje niemal 29 mln zł. Oznacza to,  że stopa dywidendy wynosi obecnie prawie 5 proc. wartości rynkowej akcji spółki ROBYG

- Zadaniem Grupy ROBYG jest nie tylko skuteczne działanie na rynku deweloperskim i dostarczanie klientom lokali w dogodnych lokalizacjach, które mają bardzo dobry stosunek ceny do jakości, ale także budowanie wartości dla akcjonariuszy. Jestem przekonany, że wysoka dywidenda i kontynuowanie dotychczasowej strategii umożliwi Grupie ROBYG realizacji tych celów także w nadchodzących latach – mówi Oscar Kazanelson, przewodniczący Rady Nadzorczej ROBYG SA.

W 2014 roku  ROBYG zakontraktowała rekordową w historii spółki liczbę 2 118 lokali netto w Warszawie i Gdańsku, co oznacza wzrost wobec 2013 roku o ponad 22 proc. W tym roku grupa chce  kupić działki w Warszawie pod inwestycje na łącznie 3 tys. mieszkań.

ROBYG to deweloper realizujący inwestycje deweloperskie w Warszawie i Gdańsku, notowany na rynku głównym warszawskiej giełdy od listopada 2010 roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych