PARTNER PORTALU

ROBYG zaskoczył wynikami

ROBYG skorygował prognozy sprzedaży. W 2015 roku zakłada kontraktację 2,2 tys. mieszkań.

Autor: PAP/housemarket.pl 14 maja 2015 11:12

Zarząd podniósł cel sprzedażowy na ten rok do 2,2 z 2,1 tys. lokali, co implikuje 4 proc. wzrostu rok do roku.

- Założeniem na 2015 rok jest osiągnięcie wyniku kontraktacji na poziomie 2,2 tys. lokali oraz zwiększanie liczby przekazanych mieszkań. W przypadku utrzymania obecnych tendencji rynkowych jestem głęboko przekonany, że osiągnięcie tego wyniku jest jak najbardziej realne – powiedział Oscar Kazanelson, przewodniczący rady nadzorczej ROBYG SA.

Na koniec marca 2015 roku grupa miała około 3 tys. lokali w trakcie budowy, a dodatkowo w ofercie około 600, których budowa jeszcze nie została rozpoczęta.

Grupa osiągnęła w pierwszym kwartale 2015 roku przychody w wysokości 76 mln zł wobec 137,72 mln zł w analogicznym okresie roku 2014. W analizowanym okresie spółka zakontraktowała 534 lokale. Zysk netto grupy wyniósł 17 mln zł i wzrósł o 74,1 proc. w stosunku do I kwartału 2014 roku, natomiast ekonomiczny zysk netto sięgnął 21 mln zł. Dodatkowo Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy w dniu 23 kwietnia 2015 r. podjęło uchwałę o wypłacie dywidendy w wysokości 11 gr. na akcję.

Wyniki spółki zaskoczyły również analityków. - Pozytywnie zaskoczył mnie z jednej strony poziom przychodów, o ok. 7 proc. wyższy niż się spodziewałem, a z drugiej strony udział w zyskach jednostek JV - mówi Cezary Bernatek, BESI. - Tym samym na poziomie EBIT wynik okazał się o ponad 30 proc. lepszy od moich szacunków i ponad 50 proc. wyższy od konsensusu. To także przełożyło się na lepszy zysk netto.

Robyg poinformował w środę wieczorem, że rozpoczął poszukiwanie nowego inwestora strategicznego dla spółki. - Jeśli chodzi o poszukiwanie inwestorów strategicznych, to można było tego oczekiwać, po tym jak LBPOL stracił kontrolę nad spółką - komentuje analityk.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych