PARTNER PORTALU

Ronson czeka na pozwolenie na budowę

Budowa Mariny Miasto we Wrocławiu się opóźni, ale warszawskie inwestycje - Marywilska i Nova Królikarnia mają ruszyć lada chwila.

Autor: HouseMarket.pl 06 maja 2016 15:40

Deweloper czeka na pozwolenie na budowę Novej Królikarni i inwestycji przy ul. Marywilskiej. Realizacja Mariny Miasto we Wrocławiu się opóźni.

- Marina Miasto we Wrocławiu się opóźnia. Musimy przezwyciężyć blokadę administracyjną. Z Novą Królikarnią i Marywilską w Warszawie chcemy ruszyć w maju lub w czerwcu. Czekamy na pozwolenie na budowę – tłumaczy Tomasz Łapiński, dyrektor finansowy firmy Ronson.

Przy Jaśminowej w Novej Królikarni deweloper urządził już park. Na Marywilskiej pozwolenie na budowę już jest, ale spółka chce wprowadzić do niego pewne zmiany.

- Biorąc pod uwagę liczbę mieszkań jaka powstanie na Marywilskiej, to jest nasz największy projekt. Natomiast jeśli chodzi o finansowe wyznaczniki, to najważniejsza jest Nova Królikarnia - tłumaczy Tomasz Łapiński, dyrektor finansowy firmy Ronson.

Na ul. Jaśminowej będzie co prawda lokali znacznie mniej, ale przygotowanie tego projektu wiązało się z dużo większymi nakładami na grunt i przygotowaniem infrastruktury.

- Na Jaśminowej możemy oczekiwać cen od około 10 tys. zł za metr kwadratowy, a jeśli chodzi o Marywilską to planujemy około 6 tys. zł. To są dwa nasze skrajne projekty. Reszta, czyli: Moko, City Link i Espresso to są mieszkania, które sprzedajemy w cenie od 7 tys. do 9 tys. za metr kwadratowy – dodaje dyrektor Tomasz Łapiński.

Osiedle przy ul. Marywilskiej na Żeraniu docelowo ma liczyć 1500 mieszkań, ale w pierwszej fazie zaplanowano budowę 233 lokali. Marywilska to kilkanaście kameralnych, czteropiętrowych budynków z garażami podziemnymi budowanych w siedmiu lub ośmiu etapach.

Osiedle wypełnią głównie dwupokojowe i trzypokojowe lokale kwalifikujące się do programu MdM. Dwa pokoje będą liczyły od 40 do 50 mkw., a trzypokojowe – w większości od 55 mkw. do 58 mkw.

Deweloper przewiduje także sklepy, przedszkola, place zabaw. Myśli też o parku. Nie chce wprowadzać komercji do środka osiedla, tylko zapewnić ją w parterach budynków od strony ulicy Marywilskiej.

Z kolei Nova Królikarnia powstanie przy ul. Jaśminowej na Mokotowie. W pierwszym etapie przewidziano 106 lokali. Osiedle tworzyć ma trzykondygnacyjna zabudowa.

Planowane są wille miejskie, czyli nieduże budynki z siedmioma apartamentami, segmenty i zabudowa bliźniacza. Tam metraże przekroczą 100 mkw. Mniejsze mieszkania znajdą się w budynkach wielorodzinnych. Budowę kompleksu rozplanowano na cztery lub pięć etapów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych