PARTNER PORTALU

Ronson może wypłacić dywidendę w drugiej połowie roku

Ronson liczy, że przepływy operacyjne w drugim półroczu pozwolą na sfinansowanie zarówno ewentualnej dywidendy, jak i zakupu gruntów. Spółka chce wydać w 2015 r. na ten cel ok. 50 mln zł.

Autor: PAP 06 maja 2015 12:15

Ronson może wypłacić dywidendę, ale w drugiej połowie 2015 roku - poinformował Tomasz Łapiński, dyrektor finansowy spółki. Spółka nie planuje kolejnej emisji obligacji, chyba że pojawi się wyjątkowa okazja zakupu gruntów.

"Wypłata dywidendy w tym roku jest możliwa, natomiast, jeśli do niej dojdzie, to w drugiej połowie roku. Spodziewamy się wówczas dużo lepszego cash flow operacyjnego. Dlatego proszę się nie zdziwić, jeśli wkrótce zostaną ogłoszone materiały na ZWZ w czerwcu i tam nie będzie mowy o dywidendzie" - powiedział.

„Zakładamy, że przepływy operacyjne w II półroczu pozwolą na sfinansowanie zarówno ewentualnej dywidendy, jak i zakup gruntów. Pewnie nie należy się spodziewać, że ta dywidenda będzie istotnie wyższa od tej, którą wypłaciliśmy dwa lata temu” - dodał.

Z zysku za 2013 r. deweloper nie wypłacił dywidendy. Rok wcześniej do akcjonariuszy trafiło 0,03 zł dywidendy na akcję, czyli łącznie 8,17 mln zł.

Łapiński poinformował, że od początku roku spółka wyemitowała obligacje na ponad 25 mln zł.

„Wydaje się, że nasze cele, jeśli chodzi o środki z emisji zaspokoiliśmy, choć oczywiście nie można powiedzieć z całą pewnością, że już do żadnej emisji nie dojdzie, jeśli pojawi się jakaś wyjątkowa okazja zakupu gruntu” - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych