PARTNER PORTALU

Ronson nie skusi inwestorów?

Na początku maja Ronson poinformował o prowadzonym procesie due diligence i zainteresowaniu przejęciem spółki przez potencjalnych inwestorów. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, liczba chętnych do przeprowadzenia transakcji zmalała po wynikach badania.

Autor: HouseMarket.pl 26 maja 2015 10:10

Od pragnącego zachować anonimowość przedstawiciela firmy działającej na tym rynku usłyszeliśmy, że proces due diligence wykazał słabą kondycję dewelopera, co zniechęciło rynkowych graczy rozważających przejęcie Ronsona. Również dane finansowe nie sprzyjają poprawie nastawienia do dewelopera. Ronson zanotował na poziomie netto -2,7 mln zł wobec 4,2 mln zł na plusie w analogicznym okresie 2014 r. Na poziomie operacyjnym też pojawił się wynik ujemny -2,4 mln zł. Rok wcześniej było to 5,5 mln zł zysku, a prognozy analityków zakładały 1,7 mln zł straty.

Zarząd firmy nie chce komentować wyników analizy: - Proces sprzedaży posiadanych pakietów akcji zainicjowany przez dwóch wiodących akcjonariuszy Ronson w grudniu ubiegłego roku nadal jest prowadzony i nie możemy udzielać żadnych dalszych informacji na jego temat. Z pewnością gdy tylko proces ten dobiegnie końca to poinformujemy o tym w ten sam sposób jak to miało miejsce w grudniu 2014 r. gdy o jego rozpoczęciu poinformowaliśmy w odpowiednim raporcie bieżącym – komentuje Tomasz Łapiński, dyrektor finansowy Ronson Europe.

Global City Holdings i U. Dori Group Ltd. podały w grudniu, że rozważają strategiczne opcje sprzedaży całości lub części akcji Ronsona posiadanych przez jednego lub obydwu akcjonariuszy. Każdy z nich ma po 39,8 proc. akcji dewelopera.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych