PARTNER PORTALU

Ronson o nowych projektach: mamy jeszcze wiele do zrobienia

Warszawa pozostaje naszym głównym rynkiem – zapewnia Andrzej Gutowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Ronson Development. - Mamy tu jeszcze dużo do zrobienia.

 

Autor: HouseMarket.pl 14 sierpnia 2017 09:47

Ronson ma w budowie 1644 lokale, z czego większość zlokalizowana jest w stolicy. - Aktualnie koncentrujemy się na inwestycjach w dzielnicy Wola. Realizujemy tam, m.in. trzy etapy projektu City Link. Tempo sprzedaży jest na tyle satysfakcjonujące, że rozglądamy się za nowymi gruntami w okolicy – mówi Andrzej Gutowski. - Chcemy uzupełnić bank ziemi w Warszawie i być może w Poznaniu – dodaje.

Aktualnie trwają negocjacje nieruchomości w dzielnicy Ursus, ale – jak zapewniają przedstawiciele Ronsona – w grę wchodzą również grunty na Woli, Mokotowie lub na Służewiu. Firma planuje wydać na uzupełnienie banku ziemi od 50 do 100 mln zł.

Regiony z dobrą perspektywą

Warszawskie inwestycje nie są jedynymi w portfolio Ronsona. Deweloper buduje osiedla w Poznaniu i Tulcach pod Poznaniem, w Szczecinie oraz we Wrocławiu.

- W ostatnich kwartałach wszystkie rynki, na których jesteśmy obecni, bardzo dobrze reagują na sprzedaż. Okazuje się, że nawet pojedyncze projekty np. w Szczecinie są w stanie wygenerować dobrą sprzedaż – mówi Gutowski. - Będziemy więc koncentrować najbliższe działania na komercjalizacji nowych działek i jak najszybszym przygotowywaniu kolejnych etapów osiedli.

Firma planuje nowe projekty we Wrocławiu i Poznaniu. - Mamy kolejną lokalizację w dzielnicy Grunwald, czekamy na pozwolenie na budowę. Z kolei we Wrocławiu przygotowujemy rozbudowę osiedla Vitalia i szykujemy zupełnie nowy, jednoetapowy projekt pod nazwą Miasto Marina – wylicza dyrektor sprzedaży i marketingu Ronson Development.

W całym drugim półroczu 2017 r. spółka może uruchomić sześć projektów obejmujących łącznie blisko 800 lokali. Poza projektami Miasto Marina i Miasto Moje II, będą to: II etap osiedla Vitalia we Wrocławiu (83 lokale), IV etap Panoramiki w Szczecinie (107 lokali), V etap osiedla Chili City pod Poznaniem (39 lokale) oraz zupełnie nowy projekt w stolicy Wielkopolski, przy ul. Bułgarskiej i Świerzawskiej (łącznie powstanie tam 268 lokali).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych