PARTNER PORTALU

Ronson wyemitował obligacje o wartości 15 mln zł

Ronson Europe wyemitował w ramach oferty prywatnej czteroletnie obligacje serii Q o wartości nominalnej 15 mln zł.

Autor: HouseMarket.pl 01 sierpnia 2016 15:58

Pozyskane środki zostaną przeznaczone na finansowanie bieżącej działalności. Spółka nie wyklucza wcześniejszego wykupu części obligacji zapadających w 2017 r.

Zakończona emisja obejmuje 15 tys. obligacji serii Q o wartości nominalnej 1 tys. zł każda. Obligacje są czteroletnie i niezabezpieczone, a ich oprocentowanie równe jest stawce WIBOR 6M powiększonej o marżę w wysokości 3,50 p.p. w skali roku.

- Z sukcesem zamykamy kolejną prywatną emisję obligacji. Inwestorzy instytucjonalni docenili silny bilans Spółki, realizowaną z powodzeniem strategię rozwoju, która przekłada się na dobre wyniki sprzedaży mieszkań a także atrakcyjne oprocentowanie obligacji – mówi Tomasz Łapiński, dyrektor finansowy Ronson.

Uwzględniając emisję obligacji serii Q Ronson w swojej historii wyemitował dotychczas obligacje o łącznej wartości 338,8 mln zł, z czego obligacje o łącznej wartości nominalnej 120,3 mln zł zostały już wykupione (stan na dzień 1 sierpnia 2016 r.). Pozostałe serie zapadają w latach 2017-2020. Zamiarem spółki jest wprowadzenie obligacji serii Q do obrotu na rynku Catalyst.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych