PARTNER PORTALU

Rośnie popyt na apartamenty w środmiejskich lokalizacjach

Polaków nie odstraszają wysokie ceny metra kwadratowego. Priorytetowe znaczenie mają względy inwestycyjne i prestiż – mówi Arie Koren, prezes OKAM Capital.

Autor: housemarket.pl 29 kwietnia 2015 08:52

- Lokowanie zasobów w produkty o ograniczonej podaży jest doskonałą formą dywersyfikacji ryzyka w sytuacji kryzysu - mówi Arie Koren. - Należy zwrócić uwagę na fakt, że wartość luksusowych apartamentów będzie wzrastała ze względu ograniczoną podaż gruntów budowlanych w najbardziej poszukiwanych lokalizacjach śródmiejskich.

Zdaniem prezesa OKAM Capital największy potencjał inwestycyjny mają oczywiście wielkie aglomeracje, gdzie cały czas jest popyt na nieruchomości.

- Prowadzimy inwestycje w Warszawie oraz Katowicach. W tych miastach nie możemy narzekać na brak klientów – mówi prezes OKAM Capital. - Obecnie realizowane przez nas projekty obejmują apartamenty w dzielnicach położonych blisko śródmieścia,  łączące sąsiedztwo centrów biznesowych, kulturalnych, turystycznych i rekreacyjnych. Klienci poszukujący apartamentów będą decydowali się na zakup w takich właśnie lokalizacjach.

Obecnie OKAM Capital skupia się na czterech inwestycjach o różnym charakterze w różnych częściach Warszawy, w tym rozpoczęcie budowy inwestycji Bohema, zakładającej rewitalizację XIX-wiecznej fabryki kosmetyków na warszawskiej Pradze. W industrialnych budynkach powstaną lokale handlowo – usługowe, powierzchnie biurowe, restauracje, a także duża przestrzeń gastronomiczna dla wytwórców zdrowej żywności, tzw. food market o powierzchni 2 tys. mkw. W ramach inwestycji powstaną również nowo wybudowane obiekty mieszkalne, liczące ok. 900 apartamentów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych