PARTNER PORTALU

Rynek wrocławski weryfikuje deweloperów

We Wrocławiu wyraźnie widać postępującą konsolidację rynku. Dziś połowę oferowanych na rynku pierwotnym mieszkań sprzedaje dziewięciu największych deweloperów - mówi Tomasz Sujak, dyrektor handlowy Grupy Archicom.

Autor: HouseMarket.pl 18 sierpnia 2015 09:00

- Zakończyliśmy kolejny rok rekordowy pod względem ilości sprzedanych mieszkań choć nie był to rok z najbogatszą ofertą mieszkaniową we Wrocławiu - mówi Tomasz Sujak. -  Wszystko wskazuje na to, że w 2015 r. liczba sprzedanych mieszkań kształtować się będzie na poziomie ok. 6 tysięcy.

Obecnie na rynku wrocławskim można wybierać spośród ok. 7,5 tys. ofert, podczas gdy pod koniec lat dwutysięcznych liczba nowych mieszkań sięgała 10 tysięcy. W odróżnieniu od przełomu 2008/09 ceny mieszkań nie poszły mocno w górę, ale nieznacznie wzrosły co świadczy o tym, że rynek jest stabilny.

- Nowych ofert wciąż przybywa, ale i zainteresowanie mieszkaniami na rynku pierwotnym rośnie - podsumowuje Tomasz Sujak. Dyrektor handlowy Grupy Archicom wskazuje również na wyraźnie  postępującą konsolidację rynku.

- Dziś połowę oferowanych na rynku pierwotnym mieszkań sprzedaje dziewięciu największych deweloperów. Rok temu 50 proc. sprzedaży mieszkań należała do 13, a jeszcze pięć lat wcześniej - do 30 firm - mówi. - Dla  poszukujących mieszkania to dobra informacja, gdyż można zaobserwować wyraźny wzrost jakości oferowanych mieszkań. Liczymy na to, iż tak szeroka oferta i wysoka jakość naszych inwestycji spełni oczekiwania wielu osób, będących na etapie poszukiwania mieszkanie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych