PARTNER PORTALU

Skanska chce wprowadzić budownictwo w nową erę

Dla Skanska Residential Development Poland rok 2017 będzie należał – przynajmniej w pierwszej części – do dwóch inwestycji. Mowa o realizowanym od października Jaśminowym Mokotowie oraz zainaugurowanym na początku 2017 r. osiedlu Holm House.

Autor: HouseMarket.pl 14 lutego 2017 16:13

Biznesowo Skanska koncentruje się na dobrze przygotowanych, rentownych, spełniających standardy bezpieczeństwa projektach i szykuje się na zmiany, jakie nadejdą w związku z zakończeniem finansowania z UE. Grupa mocno inwestuje też w biznes deweloperski, który - zgodnie z obraną strategią - do 2020 powinien generować połowę przychodu Skanska na całym świecie.

Przyszłość sektora budowlanego, podobnie jak pozostałych gałęzi gospodarki, jest związana z innowacjami i cyfryzacją. Grupa Skanska w Polsce, czerpiąc z doświadczeń kolegów z innych krajów i mając jednocześnie niezbędną wiedzę i kompetencje, może wprowadzić na polski rynek zupełnie nowe rozwiązania technologiczne i sposób budowania.

Firma powołała niedawno Centrum Badań i Innowacji, którego zadaniem jest m.in. tworzenie warunków dla kompleksowego wykorzystania nowych technologii. Innowacje będą kluczowym elementem strategii biznesowej firmy. Nowoczesne, zrównoważone budownictwo i projekty, które będą służyć ludziom przez wiele lat, zachowując swoją jakość – znajdują się na szczycie listy interesujących grupę inwestycji.

– Stawiamy na budowanie szybsze, bezpieczniejsze, z wydajniejszych materiałów, w zgodzie z lokalnymi społecznościami i w dialogu. W innych europejskich krajach jest to już faktem – na przykład w Szwecji Skanska uczestniczy w rozmowach na temat strategii rozwoju stolicy kraju do 2070 r. Możemy wnieść do Polski wiedzę, której nie ma na rynku i przenieść budownictwo w nowy wymiar. Wierzymy, że to jest możliwe - podkreśla Piotr Janiszewski, prezes Skanski.

Budowlanka stawia na technologie

Skanska dokonała szeregu zmian optymalizujących biznes i zwiększających rentowność. Spółka bardzo mocno stawia na innowacje. Jako pierwsza firma budowlana na polskim rynku kompleksowo wykorzystuje technologię BIM 360, która jest przykładem na to, że rewolucja technologiczna w budowlance stała się faktem. Przejrzystość projektu to jedna z kluczowych korzyści płynących z zastosowania tego rozwiązania.

BIM 360 porządkuje i pomaga w wymianie informacji przez cały cykl życia projektu. Dzięki zastosowanym narzędziom inwestor może na przykład monitorować prace budowlane w czasie rzeczywistym, m.in. to, jakie materiały zostały wykorzystane w danym momencie budowy. Firma wykorzystuje również laserowe skanowanie 3D oraz drony, co wpływa na szybkość i bezpieczeństwo prowadzonych prac. Skanska już teraz testuje nowatorskie rozwiązania, takie jak Internet Rzeczy oraz mobilne aplikacje usprawniające obsługę m.in. procesów związanych z bezpieczeństwem pracy. Biznesowo stawia w większym niż dotychczas stopniu na duże projekty ze wszystkich segmentów rynku.

Ważne będą też spektakularne inwestycje z myślą o dobrym samopoczuciu mieszkańców, których przykładem jest metamorfoza nadwiślańskich bulwarów. Flagowe inwestycje, które spółka będzie realizować w 2017 r., to m.in. małopolska obwodnica Miechowa czy Leśnicy, nowoczesna hala 100-lecia KS Cracovia czy salon Porsche w Warszawie.

Zielone i inteligentne

Dla Skanska Residential Development Poland rok 2017 będzie należał – przynajmniej w pierwszej części – do dwóch inwestycji. Mowa o realizowanym od października Jaśminowym Mokotowie oraz zainaugurowanym na początku 2017 r. osiedlu Holm House. Obydwie inwestycje będą certyfikowane ekologicznie w międzynarodowym systemie BREEAM.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych