PARTNER PORTALU

Skanska chce wzmocnić obecność na rynkach lokalnych

Przed Skanską pracowity rok. Firma chce rozwijać działalność na rynkach lokalnych. Przygotowuje również trzeci etap inwestycji mieszkaniowej Park Ostrobramska.

Autor: housemarket.pl 18 marca 2015 14:14

Łączne przychody za 2014 r. wszystkich jednostek Skanska działających na polskim rynku wyniosły niemal 5,1 mld zł, a zysk operacyjny 397 mln zł. Zdaniem przedstawicieli spółki rok 2015 zapowiada się równie dobrze. Grupa działa w prawie wszystkich obszarach rynku budowlanego: jako spółka budowlana oraz jako deweloper budynków biurowych i osiedli mieszkaniowych. Jest także zainteresowana projektami z zakresu partnerstwa publiczno-prywatnego. Według skandynawskiego koncernu polski rynek niezmiennie stwarza korzystne warunki do zdobywania nowych kontraktów i podnoszenia rentowności projektów budowlanych i deweloperskich. Szczególnie intensywnie firma rozwija się na rynkach lokalnych.

- Umocnienie obecności w regionach to jeden z naszych głównych celów biznesowych. W 2015 roku zamierzamy kontynuować tę strategię i dalej wzmacniać naszą lokalną obecność - mówi Krzysztof Andrulewicz, prezes zarządu Skanska S.A.

W 2014 r. firma oddała do użytku 500 mieszkań oraz zakończyła sprzedaż pierwszego etapu osiedla Park Ostrobramska na warszawskiej Pradze-Południe. Do końca grudnia 2014 r. Skanska sprzedała również ponad 50 proc. lokali z drugiego etapu. Ze względu na duże zainteresowanie klientów przygotowuje trzecią fazę inwestycji.

- Ostatni kwartał 2014 r. był rekordowy pod względem liczby sprzedanych mieszkań. Przekroczyliśmy plany sprzedażowe o ponad 50 proc. - mówi Bartosz Kalinowski, dyrektor zarządzający Skanska Residential Development Poland.

Spółka od listopada zaczęła aktywnie poszukiwać atrakcyjnych gruntów, położonych blisko centrum Warszawy i posiadających rozbudowaną infrastrukturę transportową i rowerową.

- Planujemy kolejne inwestycje mieszkaniowe w stolicy, które swoim charakterem będą nawiązywać do funkcjonalności i elegancji skandynawskiego stylu. Widzimy duże zapotrzebowanie na polskim rynku na takie projekty. W przyszłości chcielibyśmy ubiegać się o pierwsze w Polsce certyfikaty środowiskowe dla budynków mieszkalnych -  dodaje Bartosz Kalinowski.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych