PARTNER PORTALU

Sprzedaż Qualii bez sukcesu

Bez rezultatu zakończyły się negocjacje dotyczące przejęcia polskiego dewelopera Qualia przez Griffin Real Estate - dowiedział się serwis Housemarket.pl

Autor: Housemarket.pl 18 grudnia 2015 15:48

List intencyjny w tej sprawie został podpisany na początku roku. Sprzedającym był bank PKO BP.

Jak informują przedstawiciele PKO BP, przyczyną braku finalizacji rozmów była "zmiana sytuacji rynkowej". List intencyjny zawarty w styczniu nie był wiążący.

Jednocześnie, jak wynika z informacji Propertynews.pl, firma Qualia Development na przełomie listopada i grudnia zamknęła proces sprzedaży pokojów w projektach: Golden Tulip Gdańsk Residence oraz Golden Tulip Międzyzdroje Residence.

Przyczyną tej decyzji było rozpoczęcie restrukturyzacji w grupie kapitałowej Qualia. Chodzi o połączenie spółki Pomeranka i Qualia Rezydencja Flotylla z operatorem hotelowym Qualia Hotel Management. Głównym aktywem Pomeranka i Qualia Rezydencja Flotylla są grunty inwestycyjne.

- Proces podyktowany jest usprawnieniem działalności organizacyjno-operacyjnej - informują przedstawiciele Qualii. Ma potrwać od 2 do 3 miesięcy.

Qualia Development jest spółką deweloperską należącą do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego. Pod marką Qualia działa od maja 2011 r., dawniej prowadziła działalność pod nazwą PKO Inwestycje, a następnie PKO BP Inwestycje (spółka PKO Inwestycje powstała w 2000 r.). Znana jest z wysokiej jakości projektów na rynku budownictwa mieszkaniowego. Dotychczasowy dorobek to ponad 4,1 tys. gotowych lokali, w tym przeszło 1,6 tys. sztuk w projekcie Nowy Wilanów, prawie 500 apartamentów w projekcie "Neptun Park", ponad 1500 lokali w zrealizowanym projekcie "Marina Mokotów", jako większościowy udziałowiec, a także przeszło 300 apartamentów typu condo w hotelach sieciowych zarządzanych pod globalną marką hotelową "Golden Tulip."

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych