PARTNER PORTALU

Sprzedaż Robyga zgodna z planem inwestycyjnym

W pierwszym półroczu 2015 Robyg zakontraktował 1131 lokali w Warszawie i Gdańsku.To rekord sprzedaży na rynku mieszkaniowym.

Autor: HouseMarket.pl 07 lipca 2015 12:00

Wobec analogicznego okresu 2014 roku, spółka osiągnęła wzrost kontraktacji o 7 proc. Zarząd Robyga planuje utrzymać tę tendencję w drugiej połowie roku i – przy sprzyjających warunkach rynkowych – w całym 2015 roku osiągnąć wynik około 2,2 tys. lokali netto.

W samym drugim kwartale 2015 roku grupa zakontraktowała 597 lokali netto (po uwzględnieniu rezygnacji). Wynik ten oznacza wzrost o 24 proc. lokali w stosunku do analogicznego okresu zeszłego roku. Wówczas spółka osiągnęła wynik kontraktacji na poziomie 480 lokali. W ciągu całego 2014 roku Grupa zakontraktowała 2118 mieszkań, z czego 1056 w pierwszym półroczu.

- Pierwsze półrocze 2014 roku spółka zamknęła z wynikiem 1056 zakontraktowanych mieszkań, a w całym ubiegłym roku liczba ta wyniosła 2118. Wynik za pierwsze półrocze 2015: 1131 zakontraktowanych lokali w Warszawie i Gdańsku po uwzględnieniu rezygnacji – jest zgodny z oczekiwaniami zarządu spółki i stanowi najlepsze potwierdzenie zasadności planu inwestycyjnego. Systematyczne powiększanie banku ziemi, które pozwala na wprowadzenie do oferty nowych projektów – przy stabilnej sytuacji na rynku deweloperskim – umożliwi utrzymanie pozytywnej tendencji kontraktacji w kolejnych kwartałach – powiedział Oscar Kazanelson, przewodniczący rady nadzorczej Robyga.

W ostatnim czasie deweloper wprowadził do sprzedaży m.in. nowy projekt Mila Baltica, kolejne budynki Osiedla Królewski Park, a także Park Wola Residence oraz nowe etapy projektu Young City. W czerwcu Robyg nabył nowe działki w pobliżu realizowanego obecnie projektu Young City i dzięki nim planuje wybudować miasteczko liczące łącznie około 3 tys. lokali.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych