PARTNER PORTALU

Świetna sprzedaż w Murapolu. Zapowiada się ekspansja... nie tylko w Polsce

1,6 tys. mieszkań Murapolu znalazło nabywców w pierwszym półroczu 2017 roku. Firma zanotowała najlepszą sprzedaż w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu.

Autor: housemarket.pl 05 lipca 2017 16:02

Grupa Murapol, w ramach segmentu deweloperskiego swojej działalności, zakontraktowała sprzedaż 1.609 lokali mieszkalnych w ciągu pierwszych sześciu miesięcy br. Tegoroczny wynik jest o ponad 24 proc. wyższy od poziomu sprzedaży zrealizowanej w analogicznym okresie ubiegłego roku.

W drugim kwartale br. Murapol podpisał 795 umów wobec 593 zawartych rok wcześniej. Pipeline segmentu deweloperskiego Grupy na cały 2017 rok zakłada kontraktację na poziomie 4 tys. mieszkań.

Najwięcej umów podpisanych w pierwszym półroczu 2017 roku dotyczy lokali mieszkalnych w inwestycjach realizowanych we Wrocławiu – 363, Krakowie – 295 oraz Warszawie - 272. Wysoki poziom sprzedaży odnotowaliśmy również w Poznaniu – 199 umów, Katowicach – 144 oraz Tychach – 103.

Grupa Murapol, w ramach działalności deweloperskiej, w ciągu pierwszych sześciu miesięcy br. przeniosła własność 886 mieszkań na nabywców wobec 716 lokali w analogicznym okresie ubiegłego roku.

- Wyniki sprzedażowe segmentu deweloperskiego naszej działalności, wypracowane w pierwszym półroczu bieżącego roku, oceniamy pozytywnie. Blisko 60 proc. sprzedaży tego okresu zrealizowaliśmy w trzech głównych miastach naszej działalności, co jest bezpośrednią konsekwencją dominującego udziału zasobów w tych lokalizacjach w całej naszej ofercie w tym okresie. W drugiej połowie roku zamierzamy zaoferować lokale w inwestycjach powstających także w innych miastach, w tym m.in. w pierwszym projekcie w Gdyni. Również w najbliższych miesiącach planujemy uruchomić komercjalizację naszych pilotażowych inwestycji zagranicznych, w Berlinie i Edynburgu, gdzie w ostatnich dniach otrzymaliśmy pozwolenie na budowę. Biorąc pod uwagę liczbę projektów, których przygotowanie finalizujemy, jestem spokojny o realizację tegorocznego planu sprzedażowego, ustalonego na poziom 4 tysięcy lokali – mówi Michał Sapota, prezes zarządu Murapol.

W pierwszym półroczu br. grupa wprowadziła do sprzedaży blisko 700 lokali mieszkalnych w pięciu inwestycjach, tj. Murapol Poznańskie Ogrody, Murapol Nowy Toruń, Murapol Ordona w Warszawie oraz kolejne etapy projektów Murapol Śląskie Ogrody w Katowicach, a także Murapol Nowy Wrocław.

Obecnie finalizuje przygotowania kolejnych inwestycji mieszkaniowych, w ramach których udostępnionych zostanie około tysiąc lokali. W najbliższych miesiącach wprowadzimy do sprzedaży m.in. I etap inwestycji przy ul. Śmidowicza w Gdyni, Murapol Karpia w Poznaniu, projekty przy ul. Klasztornej we Wrocławiu, ul. Nasypowej w Katowicach oraz ul. Cybernetyki w Warszawie, a także IV etap Królewskich Tarasów w Wielicz

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych