PARTNER PORTALU

Tomasz Łapiński zasila zespół Cordia

Wraz z początkiem grudnia Tomasz Łapiński objął stanowisko dyrektora finansowego węgierskiego dewelopera Cordia. Tomasz Łapiński będzie współodpowiadał za rozwój spółki na nowych rynkach.

Autor: housemarket.pl 04 grudnia 2017 14:40

- Cieszę się, że przede mną kolejne zawodowe wyzwanie, tym razem jako CFO cenionego w Europie Środkowo-Wschodniej dewelopera mieszkaniowego, jakim jest Cordia. Firma ma ambitne plany ekspansji nie tylko w Polsce, ale i w innych krajach regionu. Plany te przewidują - co dla mnie osobiście jest bardzo ważne – istotną rolę polskiego rynku kapitałowego w dalszym rozwoju firmy - mówi Tomasz Łapiński, CFO w Cordia.

Współzałożyciel i prezes Cordia i Futureal Gábor Futó nie kryje optymizmu.

- To ogromny zaszczyt, że dołączył do nas Tomasz Łapiński – jeden z najlepszych specjalistów w dziedzinie nieruchomości mieszkaniowych posiadający jednocześnie wieloletnie doświadczenie w bankowości inwestycyjnej. Tomasz łączy w sobie cenne doświadczenie, odwagę i wizję, a co więcej doskonale zna polskie i zachodnioeuropejskie realia rynkowe.

Cordia obecna jest na trzech rynkach Europy Środkowo-Wschodniej: na Węgrzech, w Polsce i Rumunii. Działalność w Polsce rozpoczęła w 2015 r. i obecnie realizuje dwie inwestycje w Krakowie i jedną w Warszawie – Postawiliśmy sobie długofalowe cele i chcemy w pełni wykorzystać ogromny potencjał, jaki dostrzegamy na europejskich rynkach mieszkaniowych, szczególnie w Polsce - dodaje Gábor Futó.

W kwietniu 2017r. Tomasz Łapiński przejął obowiązki prezesa Ronson Europe, a w czerwcu 2017 r. oficjalnie objął to stanowisko. Z Grupą Ronson był związany od 2008 r. jako członek zarządu i dyrektor finansowy. W latach 2000-2008 pracował w UniCredit CAIB Poland - banku inwestycyjnym należącym do Grupy UniCredit. Łapiński jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych