PARTNER PORTALU

Udany początek roku dla Ronson Developement

W I kwartale 2018 roku Ronson Development przekazał klientom klucze do 301 lokali, co jest wynikiem porównywalnym do osiągniętego w analogicznym okresie 2017 roku. W ciągu pierwszych trzech miesięcy bieżącego rokuRonson zakontraktował sprzedaż 189 lokali wobec 259 w tym samym okresie przed rokiem.

Autor: housemarket.pl 06 kwietnia 2018 12:39

– Łącznie nasi klienci otrzymali klucze do 301 lokali, z czego 58 lokali w ramach ukończonego w lutym czwartego etapu naszej inwestycji Espresso na warszawskiej Woli. Duży udział w łącznej liczbie lokali przekazanych klientom w pierwszym kwartale br. miały również projekty ukończone pod koniec ubiegłego roku, czyli Panoramika III w Szczecinie, City Link I w Warszawie oraz Młody Grunwald III w Poznaniu - wskazał Rami Geris, dyrektor finansowy Ronson Development.

Udział Spółki w projekcie City Link I wynosi 50 proc., w Espresso – 82 proc., a we wszystkich pozostałych inwestycjach – 100 proc. 

– Pod względem nowo zawieranych umów, w pierwszym kwartale tego roku zakontraktowaliśmy sprzedaż 189 lokali, co jest wynikiem trochę niższym niż w tym samym okresie ubiegłego roku, ale zgodnym z naszymi założeniami na 2018 rok. Dobre wyniki sprzedaży zanotowaliśmy zarówno w naszych warszawskich inwestycjach – City Link na Woli i Miasto Moje na Białołęce, jak i we wrocławskimi projekcie Vitalia oraz w szczecińskiej Panoramice – powiedział Andrzej Gutowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Ronson Development. – Co ważne, spośród 65 lokali sprzedanych łącznie w pierwszym kwartale w projekcie City Link, ponad 50 dotyczyło etapu, w którym udział naszej spółki wynosi 100 proc. – dodał

Prezentowane przez Ronson Development dane sprzedażowe nie obejmują lokali sprzedanych w ramach projektu Nova Królikarnia na warszawskim Mokotowie, który trafi do portfela Spółki w kwietniu 2018 r. na podstawie umowy zakupu zawartej z Global City Holdings pod koniec marca br. Ronson, pełniąc obecnie funkcję menedżera tego projektu, w I kwartale tego roku znalazł nabywców na 16 apartamentów w Novej Królikarni (wobec 14 w analogicznym okresie 2017 r.).

Na koniec I kwartału 2018 r. w ofercie sprzedaży Ronson Development znajdowało się łącznie 679 lokali. Spółka zamierza wkrótce uruchomić sprzedaż w nowym projekcie przy ul. Świerzawskiej w Poznaniu – Grunwald Kwadrat, w ramach którego wybudowanych zostanie 268 lokali. Łącznie w 2018 r. Ronson planuje rozpoczęcie budowy i sprzedaży sześciu projektów (w tym kolejnych etapów już realizowanych inwestycji), obejmujących łącznie około 850 lokali.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych