PARTNER PORTALU

Unidevelopment włączy do grupy nową spółkę

Spółka deweloperska Unibepu objęła 10 mln akcji, a tym samym dysponuje większością 92,7 proc. głosów Monday Development.

Autor: HouseMarket.pl 07 stycznia 2016 09:30

Unidevelopment zawarła z Monday Development umowę, na mocy której spółka z grupy Unibepu objęła 10 mln akcji zwykłych serii C w podwyższonym kapitale zakładowym Monday Development o wartości nominalnej 0,14 zł każda akcja.

"Akcje zostały objęte po cenie emisyjnej równej wartości nominalnej tj. 0,14 zł za akcję i łącznej wartości 1,4 mln zł za wszystkie obejmowane akcje. Po zarejestrowaniu podwyższenia kapitału zakładowego Monday Development przez właściwy sąd rejestrowy, Unidevelopment będzie dysponowała większością 92,7 proc. głosów Monday Development i tym samym Monday Development uzyska status spółki zależnej bezpośrednio od Unidevelopment oraz zależnej pośrednio od Unibepu" - podano w komunikacie.

Monday Development to firma deweloperska realizująca inwestycje mieszkaniowe, biurowe i gruntowe na terenie Poznania i jego okolic. Grupa działa na poznańskim rynku od 2003 roku. Aktualnie deweloper obsługuje projekty mieszkaniowe na terenie Poznania oraz projekt biurowy w ścisłym centrum Poznania. Od czerwca 2010 roku spółka notowana jest na rynku GPW New Connect.

Na przestrzeni pięciu lat spółki z grupy Unibep współpracowały ze spółkami z Grupy Monday Development w zakresie realizacji projektów deweloperskich w Poznaniu, m.in. przy realizacji projektów Osiedle Hevelia i Osiedle Czarnieckiego oraz przygotowania do pozyskania nowych nieruchomości pod projekty deweloperskie.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych