PARTNER PORTALU

Vantage chce pozyskać środki na większy bank ziemi

Vantage Development nie zwalnia tempa. Deweloper zaoferował 3,5-letnie obligacje o łącznej wartości do 10,5 mln zł. Pozyskane środki będą przeznaczone na zakup nowych działek.

Autor: HouseMarket.pl 06 lipca 2016 08:43

Minimalny zapis ustalono na 250 sztuk, a nominał jednej obligacji to 100 zł.  Zapisy na papiery dłużne serii N potrwają od 5 do 19 lipca.

Oprocentowanie obligacji będzie zmienne, ustalane na podstawie trzymiesięcznej stopy bazowej WIBOR, powiększonej o marżę 4,32 proc., a kupon będzie wypłacany kwartalnie. Papiery nie są zabezpieczone.

Termin zapadalności obligacji wynosi 3,5 roku od daty przydziału. Vantage Development docelowo planuje wprowadzenie obligacji serii N do alternatywnego systemu obrotu na rynku Catalyst.

Grunty na celowniku

- Zgodnie ze strategią rozwoju grupy Vantage Development dług korporacyjny stanowi istotne uzupełnienie źródeł finansowania rozwoju grupy, wykorzystywany przede wszystkim dla współfinansowania zakupów gruntów - skomentował Dariusz Pawlukowicz, wiceprezes Vantage Development.

- Pozyskane z emisji obligacji serii N środki również zamierzamy wykorzystać do finansowania zakupów działek budowlanych pod nowe inwestycje deweloperskie na rynku wrocławskim i warszawskim - dodał.

W planie rozwoju na najbliższe lata deweloper założył, że na zakup gruntów we Wrocławiu i w Warszawie, pozwalających zabezpieczyć podaż mieszkań w ofercie na poziomie celów sprzedażowych, przeznaczy ok. 100 mln zł.

- Do tej pory nabyliśmy już grunty o łącznej wartości 40 mln zł, aktywnie pracujemy nad pozyskaniem kolejnych parceli budowlanych - poinformował Pawlukowicz.

2016 pod znakiem rekordów

W 2016 r. Vantage Development planuje wprowadzić do oferty rekordową liczbę ponad 1100 lokali we Wrocławiu i Warszawie. Celem dewelopera na 2016 r. jest zawarcie ponad 700 umów sprzedaży lokali oraz przekazanie nabywcom ok. 500 lokali.

Obecny bank ziemi pozwala spółce na zrealizowanie w sześciu lokalizacjach we Wrocławiu i Warszawie inwestycji o powierzchni użytkowej przekraczającej 100 tys. m kw.

Skonsolidowane przychody dewelopera w 2015 r. wyniosły 95,3 mln zł (wzrost o 54,3 proc.), a zysk netto blisko 12 mln zł (wzrost o 20 proc.)

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych