PARTNER PORTALU

Vantage Development wypłaci dywidendę

Giełdowy deweloper może w 2016 r. po raz pierwszy w historii podzielić się zyskiem z akcjonariuszami. Zarząd spółki rekomenduje akcjonariuszom przeznaczyć na wypłatę dywidendy 8,1 mln zł, czyli 0,13 zł na akcję spółki.

Autor: HouseMarket.pl 29 kwietnia 2016 10:36

Stopa dywidendy wyniesie tym samym 4,3 proc. Najszybciej rozwijający się wrocławski deweloper chce regularnie dzielić się zyskami z akcjonariuszami – zarząd przyjął właśnie projekt polityki dywidendowej spółki na lata 2016-18.

 W ubiegłym roku Vantage Development wygenerował 12 mln zł zysku netto. Zgodnie z rekomendacją zarządu spółka może przeznaczyć dwie trzecie ubiegłorocznego zarobku na wypłatę dywidendy. Środki na ten cel pochodzić będą m.in. ze sfinalizowanej właśnie sprzedaży Parku Handlowego Galaktyka.

- Zgodnie z polityką konsekwentnego podnoszenia wartości spółki dla akcjonariuszy zdecydowaliśmy się rekomendować wypłatę dywidendy z zysku za 2015 r., przeznaczając na ten cel część środków ze sprzedaży Parku Handlowego Galaktyka, jak również przyjąć politykę dywidendową na lata 2016-2018. Obecna kondycja finansowa spółki pozwala nam równocześnie skutecznie pomnażać powierzony nam kapitał poprzez realizację projektów deweloperskich na już posiadanych gruntach i inwestycje w nowe projekty deweloperskie  oraz regularnie dzielić się zyskiem z akcjonariuszami – informuje Edward Laufer, prezes zarządu Vantage Development.

Przyjęta przez zarząd polityka dywidendowa Vantage Development na lata 2016-18 zakłada rekomendowanie przez zarząd wypłaty dywidendy w wysokości 5 proc. średniej rocznej kapitalizacji giełdowej spółki w roku poprzedzającym, nie wyższej jednak niż 10 mln zł.

Przy rekomendacji wypłaty zysku, zarząd Vantage Development będzie brał pod uwagę sytuację finansową i płynność finansową Grupy Kapitałowej Vantage Development. Istotnym czynnikiem decydującym o wypłacie dywidendy będą również istniejące i przyszłe zobowiązania oraz perspektywy rozwoju grupy kapitałowej Vantage Development w okresie obowiązywania polityki dywidendy.

Zarząd będzie rekomendował, aby dzień dywidendy jak i dzień wypłaty dywidendy były ustalane z uwzględnieniem zasad zawartych w Dobrych Praktykach Spółek Notowanych na GPW 2016, zgodnie z którymi wypłata dywidendy następowała w okresie nie dłuższym niż 15 dni roboczych od dnia dywidendy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych