PARTNER PORTALU

Vantage Development zamknął kwartał niską liczbą przekazań

Vantage Development zanotował w pierwszym kwartale spadek przychodów ze sprzedaży mieszkań. Gorszy wynik to konsekwencja niewielkiej liczby przekazań.

Autor: Housemarket.pl 15 maja 2015 21:37

Grupa w pierwszym kwartale 2015 roku wygenerowała zysk brutto na sprzedaży w wysokości 2,68 mln zł, który jest niższy od zeszłorocznego zysku porównywalnego okresu o 1,85 mln zł, głównie za sprawą mniejszej liczby przekazanych mieszkań.

Vantage Development w pierwszym kwartale 2015 roku sprzedała umową przedwstępną 92 lokale mieszkalne. W tym samym okresie przekazała jedynie 25 lokali podczas gdy w porównywanym okresie ubiegłego roku grupa przekazała łącznie 80 lokali.

"Mniejsza skala przekazań wynika z harmonogramu realizacji projektów. Obecnie Grupa posiada gotowe lokale mieszkalne jedynie w drugim etapie projektu Promenady. Sytuacja ta ulegnie zmianie w III i IV kwartale tego roku, kiedy do klientów trafią mieszkania z III etapu Promenad oraz III etapu osiedla Centauris" - czytamy w raporcie spółki.

Na koniec marca w tych dwóch projektach sprzedane zostały już 164 mieszkania, które trafią do nabywców w drugiej połowie roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych