PARTNER PORTALU

Vantage liczy na dobrą passę

Vantage Development poprawił rok do roku wyniki sprzedażowe, a ma być jeszcze lepiej. W kolejnych okresach motorem sprzedaży dewelopera ma być, m.in. warszawska inwestycja Living Point Mokotów.

Autor: HouseMarket.pl 11 maja 2016 08:52

Wrocławski deweloper udanie rozpoczął 2016 r. W I kw. bieżącego roku skonsolidowane przychody ze sprzedaży Vantage Development wyniosły 23,2 mln zł wobec 10,4 mln zł w I kw. 2015 r. (wzrost 123,1 proc. rdr). W pierwszych trzech miesiącach 2016 r. Grupa wypracowała prawie 1,7 mln zł zysku netto oraz 2,7 mln zł EBIT. W I kw. 2015 były to straty, odpowiednio: 1,7 mln zł i 0,5 mln zł.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z zaprezentowanych wyników. Są one nieco lepsze niż prognozowali analitycy. Choć nasza grupa urosła jako organizacja, to udało nam się utrzymać w ryzach koszty finansowe i efektywniej wykorzystać źródła finansowania. Główny wpływ na poprawę wyników miał wzrost liczby przekazanych lokali. W I kw. 2016 przekazaliśmy ich 84 wobec 25 w analogicznym okresie 2015 r. Na wyniki spółki korzystnie przełożyła się również większa powierzchnia najmu w eksploatacji, która po sprzedaży Galaktyka Park wynosi ok. 27 tys. mkw. Marża brutto segmentu najmu utrzymuje się na poziomie blisko 70 proc., więc ma bardzo pozytywny wpływ na rentowność - wyjaśnił Dariusz Pawlukowicz, członek zarządu Vantage Development.

Grupa Vantage pierwszy kwartał 2016 r. zakończyła rentownością netto na poziomie 7,17 proc., co oznacza zwiększenie o 23,25 p.p. w porównaniu z poprzednim kwartałem.

Zarząd wrocławskiej Spółki jest przekonany, że dobra passa zostanie podtrzymana w kolejnych kwartałach.

- W II kw. powinniśmy odnotować w wynikach sprzedaży pierwsze umowy na rynku stołecznym. Mam tu na myśli inwestycję Living Point Mokotów. Z kolei najwięcej przekazań lokali będzie jednak w III i IV kwartale. Zwłaszcza końcówka roku może okazać się rekordowa. Wówczas skumulują się przekazania z IV etapu Promenad Wrocławskich oraz 128 lokali dla FSMnW. Deklarowaliśmy wprowadzenie do oferty w roku 2016 ponad 1100 lokali w ramach inwestycji realizowanych we Wrocławiu i w Warszawie, z czego 1/3 jest już w sprzedaży -  podkreślił Dariusz Pawlukowicz.

W ofercie Vantage Development dominują mieszkania z IV etapu Promenad Wrocławskich, dostępne są jeszcze pojedyncze gotowe lokale z etapów II i III. Deweloper kontynuuje również projekt Centauris etapy III-V. W I kw. 2016 r. Spółka wprowadziła dwie nowe inwestycje we Wrocławiu: Nowe Żerniki oraz Nowy Gaj. Łącznie na koniec kwartału Vantage Development posiadał w ofercie 455 lokali. Obecnie spółka dysponuje bankiem ziemi pozwalającym na wybudowanie ponad 1,95 tys. lokali (ok. 97 tys. mkw. PUM) oraz ok. 75,4 tys. mkw. powierzchni najmu.    

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych