PARTNER PORTALU

Vantage pierwszy raz wynagrodzi akcjonariuszy

Vantage Development wypłaci 8,1 mln zł dywidendy z zysku za 2015 rok. To pierwsza dywidenda w historii spółki.

Autor: HouseMarket.pl 17 czerwca 2016 12:10

Dzień dywidendy ustalono na 24 czerwca 2016 r., zaś termin jej wypłaty na 11 lipca 2016 r. W ubiegłym roku Vantage Development wygenerował 12 mln zł zysku netto. ZWZ spółki zdecydowało, że dwie trzecie tej kwoty trafi do akcjonariuszy

– To pierwsza dywidenda w historii Vantage Development. Akcjonariusze uznali, że jej sytuacja finansowa pozwala na skuteczne pomnażanie powierzonego kapitału poprzez realizację projektów deweloperskich, a także na dzielnie się zyskiem. Mimo  potrzeb kapitałowych związanych z dalszym rozwojem działalności Spółki, bardzo zależy nam na tym, aby obecni i przyszli akcjonariusze uczestniczyli również finansowo w naszym sukcesie – podkreślił Dariusz Pawlukowicz, członek zarządu Vantage Development.

Deweloper chce regularnie dzielić się zyskiem. Polityka dywidendowa na lata 2016-18 zakłada rekomendowanie wypłaty dywidendy w wysokości 5 proc. średniej rocznej kapitalizacji w roku poprzedzającym, nie wyższej jednak niż 10 mln zł.

W 2016 r. Vantage Development planuje wprowadzić do oferty rekordową liczbę ponad 1100 lokali w ramach inwestycji realizowanych we Wrocławiu i w Warszawie. Celem dewelopera na 2016 r. jest zawarcie ponad 700 umów sprzedaży lokali oraz przekazanie nabywcom ok. 500 lokali. Obecnie posiadany bank ziemi pozwala na zrealizowanie, w sześciu lokalizacjach we Wrocławiu i Warszawie, inwestycji o powierzchni użytkowej przekraczającej 100 tys. mkw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych