PARTNER PORTALU

Vastint ma nowy cel - mieszkania

Do tej pory Vastint koncentrował się głównie na nieruchomościach komercyjnych. Budował biura i parki handlowe. Teraz deweloper chce budować w Polsce mieszkania.

Autor: rp.pl 13 czerwca 2016 09:27

W kraju nad Wisłą Vastint kojarzony jest z nieruchomościami takimi jak kompleksy Business Garden w Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu, hotel Marriott w kompleksie Gdynia Waterfront czy Mera & Spa w Sopocie. Jednak na świecie Grupa aktywnie działa również na rynku mieszkaniowym: na Łotwie (mieszkania na sprzedaż) czy w Belgii (mieszkania na wynajem).

Jak powiedział Rzeczpospolitej Roger Andersson, członek zarządu spółki Vastint Poland, potencjał rynku mieszkaniowego w Polsce firma postrzega jako szansę dla dalszego rozwoju firmy, a co za tym idzie, traktuje jako nieunikniony i naturalny krok w długoterminowej strategii rozwoju. Według dewelopera w segmencie rynku jest jeszcze sporo miejsca, a firma o korzeniach skandynawskich może wnieść wiele nowych wartości.

Vastint przygotowuje inwestycje mieszkaniowe w dwóch miastach: w Poznaniu i Gdańsku. Poznański projekt Portowo na ok. 1,6 tys. mieszkań powstanie na 15-hektarowym terenie nad Wartą. Projekt w Gdańsku, nad brzegiem Motławy, zakłada zagospodarowanie 14 tys. mkw. Jak zapewnia członek zarządu Vastinta, kolejne inwestycje mieszkaniowe zapewne będą powstawać także w innych miastach regionalnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych