Victoria Dom liczy na zyskowny koniec roku

Victoria Dom do końca roku rozliczy dwa duże projekty. Przekazanie do użytkowania mieszkań będzie miało decydujący wpływ na poziom tegorocznych wyników dewelopera.

Autor: HouseMarket.pl 30 września 2015 11:02

W związku z trwającym wydawaniem mieszkań w ramach dwóch dużych projektów rozpoznanie przychodów bilansowych oczekiwane jest w drugiej połowie roku. Zarząd szacuje, że w skali całego 2015 roku spółka osiągnie 89,4 mln zł obrotów oraz 10,7 mln zł zysku netto.

Deweloperska spółka prowadząca działalność na rynku warszawskim w pierwszym półroczu 2015 r. uzyskała 7 mln zł przychodów, w porównaniu do 15,8 mln zł w tym samym okresie poprzedniego roku. Na poziomie wyniku operacyjnego zanotowała 2,6 mln zł  straty, względem 0,9 mln zł na minusie rok wcześniej. Z kolei na poziomie wyniku netto Victoria Dom od stycznia do czerwca br. poniosła 3 mln zł straty, w porównaniu do 1,5 mln zł straty w pierwszej połowie 2014 r.

- Ze względu na specyfikę  branży  deweloperskiej naszą sytuację finansową należy oceniać w perspektywie całego roku. Spodziewamy się tutaj kontynuacji trendu wzrostowego. Decydujące znaczenie na poziom tegorocznych wyników będzie miało przekazanie do użytkowania mieszkań w ramach zakończonej już budowy osiedla Ogrody Targówek oraz osiedla Viva Garden. Wydawanie lokali, a tym samym rozliczanie tych inwestycji, jest prowadzone od sierpnia i potrwa do końca grudnia tego roku. W pierwszych sześciu miesiącach wykazaliśmy przede wszystkim sprzedaż domów jednorodzinnych - powiedział Waldemar Wasiluk, wiceprezes Victoria Dom.

Osiedle Ogrody Targówek zlokalizowane przy ulicy Rzepichy liczy 111 mieszkań. Z kolei osiedle Viva Garden wybudowane przy ulicy Białołęckiej oferuje łącznie 147 lokali.

Zarząd Victoria Dom prognozuje w całym 2015 r. uzyskanie 89,4 mln zł przychodów, czyli o 10,2 proc. więcej niż w minionym roku. Z kolei zysk netto powinien wzrosnąć o 45 proc. w ujęciu r./r. do poziomu 10,7 mln zł.

Aktualnie na terenie Warszawy Victoria Dom realizuje pięć projektów deweloperskich. W tym roku do sprzedaży wprowadzone zostały mieszkania na osiedlu Przy Parku na Targówku przy ulicy Rembielińskiej. W ramach trzech budynków oferowanych jest łącznie 127 lokali. Drugą rozpoczętą w tym roku inwestycją jest budowa drugiego etapu Osiedla Classic na warszawskiej Białołęce. Nowy projekt zakłada realizację czteropiętrowego budynku oferującego łącznie 125 lokali. Docelowo w ramach dwóch etapów osiedle liczyć będzie 267 mieszkań. W ofercie pozostają jeszcze ostatnie mieszkania na osiedlu Viva Garden. Sprzedawane są również domy jednorodzinne na Osiedlu Olesin (ul. Zdziarska) oraz Park Dworski II (ul. Zyndrama z Myszkowic).

Jeszcze w tym roku Victoria Dom planuje rozpocząć realizację co najmniej dwóch nowych projektów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych