PARTNER PORTALU

Victoria Dom liczy na zyskowny koniec roku

Victoria Dom do końca roku rozliczy dwa duże projekty. Przekazanie do użytkowania mieszkań będzie miało decydujący wpływ na poziom tegorocznych wyników dewelopera.

Autor: HouseMarket.pl 30 września 2015 11:02

W związku z trwającym wydawaniem mieszkań w ramach dwóch dużych projektów rozpoznanie przychodów bilansowych oczekiwane jest w drugiej połowie roku. Zarząd szacuje, że w skali całego 2015 roku spółka osiągnie 89,4 mln zł obrotów oraz 10,7 mln zł zysku netto.

Deweloperska spółka prowadząca działalność na rynku warszawskim w pierwszym półroczu 2015 r. uzyskała 7 mln zł przychodów, w porównaniu do 15,8 mln zł w tym samym okresie poprzedniego roku. Na poziomie wyniku operacyjnego zanotowała 2,6 mln zł  straty, względem 0,9 mln zł na minusie rok wcześniej. Z kolei na poziomie wyniku netto Victoria Dom od stycznia do czerwca br. poniosła 3 mln zł straty, w porównaniu do 1,5 mln zł straty w pierwszej połowie 2014 r.

- Ze względu na specyfikę  branży  deweloperskiej naszą sytuację finansową należy oceniać w perspektywie całego roku. Spodziewamy się tutaj kontynuacji trendu wzrostowego. Decydujące znaczenie na poziom tegorocznych wyników będzie miało przekazanie do użytkowania mieszkań w ramach zakończonej już budowy osiedla Ogrody Targówek oraz osiedla Viva Garden. Wydawanie lokali, a tym samym rozliczanie tych inwestycji, jest prowadzone od sierpnia i potrwa do końca grudnia tego roku. W pierwszych sześciu miesiącach wykazaliśmy przede wszystkim sprzedaż domów jednorodzinnych - powiedział Waldemar Wasiluk, wiceprezes Victoria Dom.

Osiedle Ogrody Targówek zlokalizowane przy ulicy Rzepichy liczy 111 mieszkań. Z kolei osiedle Viva Garden wybudowane przy ulicy Białołęckiej oferuje łącznie 147 lokali.

Zarząd Victoria Dom prognozuje w całym 2015 r. uzyskanie 89,4 mln zł przychodów, czyli o 10,2 proc. więcej niż w minionym roku. Z kolei zysk netto powinien wzrosnąć o 45 proc. w ujęciu r./r. do poziomu 10,7 mln zł.

Aktualnie na terenie Warszawy Victoria Dom realizuje pięć projektów deweloperskich. W tym roku do sprzedaży wprowadzone zostały mieszkania na osiedlu Przy Parku na Targówku przy ulicy Rembielińskiej. W ramach trzech budynków oferowanych jest łącznie 127 lokali. Drugą rozpoczętą w tym roku inwestycją jest budowa drugiego etapu Osiedla Classic na warszawskiej Białołęce. Nowy projekt zakłada realizację czteropiętrowego budynku oferującego łącznie 125 lokali. Docelowo w ramach dwóch etapów osiedle liczyć będzie 267 mieszkań. W ofercie pozostają jeszcze ostatnie mieszkania na osiedlu Viva Garden. Sprzedawane są również domy jednorodzinne na Osiedlu Olesin (ul. Zdziarska) oraz Park Dworski II (ul. Zyndrama z Myszkowic).

Jeszcze w tym roku Victoria Dom planuje rozpocząć realizację co najmniej dwóch nowych projektów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych