PARTNER PORTALU

Victoria Dom ma miliony na inwestycje

Victoria Dom wyemitowała w trybie oferty niepublicznej 20 tys. sztuk 4-letnich zabezpieczonych obligacji korporacyjnych o wartości nominalnej 1 tys. zł każda. W efekcie wartość całej oferty wyniosła 20 mln zł.

Autor: HouseMarket.pl 09 czerwca 2016 11:29

Zapisy na obligacje trwały od 6 do 8 czerwca 2016 roku. Papiery zostały objęte przez krajowych inwestorów instytucjonalnych. Obligacje są oprocentowane według stopy procentowej równej stawce WIBOR 6M powiększonej o marżę w wysokości 5,6 proc. w skali roku. Spółka nie będzie ubiegała się o wprowadzone obligacji do obrotu na rynek ASO Catalyst.

- Pozyskane środki przeznaczymy na finansowanie dalszego dynamicznego i długofalowego rozwoju, w ramach którego w tym roku planujemy sprzedać około 700 mieszkań oferowanych na terenie aglomeracji warszawskiej. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów będziemy systematycznie dostarczać atrakcyjne mieszkania w konkurencyjnych cenach i dobrych lokalizacjach – podkreślił Waldemar Wasiluk, wiceprezes Victoria Dom.

Aktualnie w ramach obrotu na rynku Catalyst notowane są dwie serie obligacji spółki o łącznej wartości 23,05 mln zł. Z tego dla obligacji trzyletnich o wartości 8,05 mln zł termin wykupu przypada na 4 lutego 2017 r., a w przypadku trzyletnich obligacji o wartości 15 mln zł wykup walorów zakładany jest na 25 czerwca 2018 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych