PARTNER PORTALU

Victoria Dom nabiera rozpędu

Warszawski deweloper Victoria Dom SA opublikował wyniki finansowe za 2015 r. zgodnie z którymi spółka osiągnęła w tym okresie 90,8 mln zł przychodów, czyli 12 proc. więcej niż rok wcześniej.

Autor: HouseMarket.pl 12 kwietnia 2016 16:45

Wynik netto w ujęciu r./r. wzrósł o ponad połowę do 11,3 mln zł. W tym roku zarząd spodziewa się uzyskania około 160 mln zł przychodów, przy rentowności netto na poziomie 17 proc.

Deweloperska spółka prowadząca działalność na rynku warszawskim w 2015 r. uzyskała 90,8 mln zł przychodów, czyli o 12 proc. więcej niż w poprzednim roku. Victoria Dom zanotowała jednocześnie 17,3 mln zł  zysku operacyjnego, co oznacza poprawę w ujęciu r./r. o 50,4 proc.

Z kolei na poziomie wyniku netto spółka w 2015 r. osiągnęła 11,3 mln zł, w porównaniu do 7,4 mln zł w 2014 r. Kapitały własne na koniec minionego roku wyniosły 54,3 mln zł i były o 20,4 proc. większe niż na koniec 2014 r.

- Miniony rok był dla nas bardzo udany. Zwiększyliśmy skalę działania utrzymując ponadprzeciętną rentowność i budując podwaliny do dalszego dynamicznego rozwoju – powiedział Waldemar Wasiluk, wiceprezes Victoria Dom SA.

Wyniki za 2015 r. obejmują sprzedaż domów jednorodzinnych zrealizowanych na osiedlach Olesin II, Kwiatowa Polana (Wawer), Park Dworski oraz Viva Garden oraz oddanie do użytkowania osiedla przy ul. Białołęckiej (Viva Garden) oraz Rzepichy (Ogrody Targówek) w Warszawie.

Zarząd Victoria Dom oczekuje w tym roku dalszej poprawy wyników.

– Prognozy finansowe na 2016 rok obejmują uzyskanie przychodów na poziomie około 160 mln zł przy rentowności netto na poziomie 17 proc. W kolejnych latach spodziewamy się dalszego zwiększania skali działalności przy ponadprzeciętnych wskaźnikach rentowności – dodaje Waldemar Wasiluk.

W całym 2016 r. planowane jest osiągnięcie sprzedaży na poziomie około 700 lokali. Dla porównania w minionym roku Victoria Dom zakontraktowała sprzedaż łącznie 493 mieszkań oraz domów.

Aktualnie w ofercie dewelopera jest siedem inwestycji realizowanych na terenie Warszawy. Najnowszym projektem jest Osiedle Bravo na warszawskiej Woli, przy ul. Jana Kazimierza gdzie powstanie łącznie 167 lokali o powierzchniach od 24 mkw. do 64 mkw. Pod koniec minionego roku deweloper rozpoczął realizację wieloetapowego Osiedla Classic III na warszawskim Tarchominie w dzielnicy Białołęka, przy ul. Modlińskiej 73.

W aktualnej ofercie są także mieszkania w pobliskiej inwestycji przy ulicy Przaśnej 16 w ramach Osiedla Classic, które dostarczy kolejnych 267 lokali. Victoria Dom proponuje także mieszkania na Białołęce na osiedlu Viva Garden II oraz na Targówku na osiedlu Przy Parku. W sprzedaży dostępne są  również ostatnie domy jednorodzinne zlokalizowane na Białołęce na Osiedlu Olesin oraz Parku Dworskim II. Spółka w przyszłości nie wyklucza dalszej ekspansji poza granice aglomeracji warszawskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych