PARTNER PORTALU

Victoria Dom wyemituje obligacje za 50 mln zł

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny Victoria Dom sporządzony w związku z planowaną publiczną emisją obligacji o łącznej nominalnej wartości 50 mln zł.

Autor: HouseMarket.pl 24 marca 2017 10:03

Papiery będą oferowane w transzach, których wielkość będzie dostosowana do bieżących potrzeb finansowych spółki. Deweloper zamierza wykorzystać środki na finansowanie kolejnych zakupów gruntów oraz zasilenie kapitału obrotowego.

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny sporządzony przez Victoria Dom w związku z planowaną ofertą publiczną obligacji korporacyjnych. W ramach programu zostanie zaoferowane 500 tys. papierów o wartości nominalnej 100 zł każdy. To oznacza, że łączna nominalna wartość emitowanych obligacji wyniesie 50 mln zł. Oferującym jest NWAI Dom Maklerski.

- Zakończyliśmy proces przygotowania i zatwierdzenia prospektu emisyjnego uzyskując w ten sposób zgodę regulatora na przeprowadzenie publicznej emisji obligacji. Papiery zamierzamy oferować inwestorom w kilku transzach, których wielkość  będzie uzależniona od naszych bieżących potrzeb kapitałowych. Środki zamierzamy wykorzystywać na zakupy kolejnych gruntów pod nowe inwestycje deweloperskie oraz na zasilenie kapitału obrotowego – powiedział Waldemar Wasiluk, wiceprezes zarządu Victoria Dom.

Podkreślił, że spółka w lutym br. pozyskała już 6,1 mln zł w ramach prywatnej emisji obligacji serii E. Z kolei w marcu br. sukcesem zakończyła się prywatna emisja obligacji serii F o wartości 20 mln zł, także skierowana do inwestorów instytucjonalnych.

- Pozyskaliśmy w ten sposób pieniądze m.in. na bieżące zakupy gruntów. Obecnie nasze potrzeby kapitałowe są zaspokojone. Do publicznej emisji obligacji przystąpimy w momencie zidentyfikowania kolejnych potrzeb związanych z finansowaniem nowych projektów – dodał Waldemar Wasiluk.

Zdaniem zarządu Victoria Dom koniunktura rynkowa w branży deweloperskiej jest bardzo dobra. - Chcemy to wykorzystywać uruchamiając nowe projekty na terenie Warszawy. W tym roku wprowadziliśmy do naszej oferty już cztery inwestycje na Białołęce, Tarchominie i na Pradze. W przygotowaniu mamy kolejne. Naszym celem jest systematyczny wzrost skali działania i dołączenie pod względem liczby sprzedawanych mieszkań do grona największych deweloperów – dodał Wiceprezes Victoria Dom. 

Warszawski deweloper w 2016 roku, w ramach umów deweloperskich i rezerwacyjnych, zakontraktował sprzedaż łącznie 627 mieszkań oraz domów. Zarząd spółki zakłada jednocześnie osiągnięcie w 2017 roku sprzedaży na poziomie około 700 lokali.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych