PARTNER PORTALU

Victoria Dom z sukcesem zakończył prywatną emisję obligacji

Victoria Dom pozyskała 20 mln zł z emisji obligacji. Pozyskane fundusze przeznaczy na realizacje nowych projektów oraz kolejne inwestycje w bank ziemi.

Autor: housemarket.pl 17 października 2017 12:48

Deweloper Victoria Dom zakończył prywatną emisję obligacji korporacyjnych, w ramach której inwestorzy objęli wszystkie papiery dłużne serii I o łącznej wartości 20 mln zł. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na zasilenie kapitału obrotowego, a w szczególności na realizację projektów deweloperskich oraz zakup gruntów pod nowe inwestycje.

- Chcemy nadal mocno inwestować w bank ziemi, żeby mieć potencjał do dalszego dynamicznego wzrostu w kolejnych latach. Dzięki temu systematycznie poszerzamy naszą ofertę o kolejne atrakcyjne projekty deweloperskie. Koniunktura na warszawskim rynku pierwotnym, a w szczególności w segmencie popularnym jest bowiem cały czas bardzo dobra. Oferowane przez nas mieszkania również sprzedają się bardzo dobrze. To zapewnia nam systematyczny wzrost skali działania i osiąganie nowych rekordów sprzedażowych - powiedział Waldemar Wasiluk, wiceprezes Victoria Dom. 

Victoria Dom w pierwszych trzech kwartałach br. sprzedała 581 mieszkań, co oznacza blisko 30% wzrost względem analogicznego okresu poprzedniego roku. Zarząd spółki zakłada, że w skali całego roku zakontraktuje łącznie około 800 lokali. To lepszy wynik niż zakładano na początku roku, kiedy planowano tegoroczną sprzedaż na poziomie 700 mieszkań.

- Przykładamy bardzo dużą uwagę do tego, by każde z projektowanych mieszkań było ustawne i bardzo dobrze doświetlone, na 34 – 38 metrach kwadratowych oferujemy funkcjonalne i wygodne mieszkania z oddzielną sypialnią i salonem, dzięki temu nasi klienci znajdą w ofercie Victoria Dom mieszkania dwupokojowe w cenie kawalerki. Każde z takich mieszkań w naszych projektach ma balkon lub ogródek, co jest niewątpliwą zaletą przy niewielkim metrażu. Rozumiemy, że łatwiej znaleźć klienta chcącego wynająć mieszkanie dwupokojowe, a nie typową kawalerkę, dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom inwestorów kupujących mieszkania pod wynajem projektujemy i budujemy właśnie takie mieszkania. Chcemy być liderem na rynku kawalerek dwupokojowych, a zmiany przewidziane w nowelizacji idą w parze z tym trendem i sprzyjają nowoczesnym rozwiązaniom – podkreśliła Monika Śliwa, dyrektor marketingu Victoria Dom. 

Victoria Dom od początku roku ruszyła już z sześcioma nowymi inwestycjami na terenie Warszawy, wprowadzając do oferty łącznie 715 mieszkań. Wśród nich jest Osiedle Viva Garden IV, które dostarczy 88 mieszkań, Viva Garden V z 93 lokalami oraz ostatnio wprowadzony do oferty projekt Viva Garden VI z 99 mieszkaniami. Te trzy projekty powstają na Białołęce, przy ulicy Białołęckiej i są kontynuacją popularnych inwestycji w tej części miasta. W tym roku do sprzedaży wprowadzone było także Osiedle Classic V na warszawskim bliskim Tarchominie z planowanymi 100 mieszkaniami, osiedle Przystanek Praga na Pradze przy ulicy Boremlowskiej ze 185 lokalami oraz Osiedle Mieszko w centrum Grochowa z planowanymi 150 mieszkaniami. W przygotowaniu są kolejne inwestycje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych