PARTNER PORTALU

Victoria Dom znacznie poprawia obroty

Deweloper w pierwszym półroczu 2017 r. osiągnął 28,8 mln zł przychodów, 3,1 mln zł zysku operacyjnego oraz 0,3 mln zł zysku netto. Zarząd Victoria Dom zakłada, że w skali całego roku będzie rozliczać łącznie sześć projektów. To oznacza znaczący wzrost wyników w drugiej połowie roku.

Autor: housemarket.pl 21 sierpnia 2017 11:22

W analogicznym okresie 2016 r. deweloper osiągnął obroty na poziomie 10,8 mln zł, wynik operacyjny EBIT był 2,2 mln zł na minusie, a spółka poniosła wówczas 3,3 mln zł starty netto. Kapitały własne na koniec pierwszego półrocza br. wyniosły 69,9 mln zł i były o 46% wyższe niż na koniec czerwca poprzedniego roku.

 - Osiągnięte w pierwszym półroczu tego roku wyniki oceniamy jako zgodne z naszymi założeniami. W tym okresie przekazaliśmy właścicielom mieszkania w ramach tylko jednego zakończonego projektu. Zdecydowane przyspieszenie pod tym względem z pewnością nastąpi w drugiej połowie roku, kiedy planujemy przekazania lokali także w kolejnych pięciu inwestycjach. Cieszy nas bardzo również to, że kończąc budowę poszczególnych osiedli mamy w nich zawsze sprzedane wszystkie oferowane lokale, co potwierdza ich wysoką atrakcyjność dla klientów. Dla nas oznacza to również brak zapasów i możliwość wykorzystania w pełni kapitału obrotowego na finansowanie kolejnych przedsięwzięć – powiedział Waldemar Wasiluk, wiceprezes Victoria Dom. 

Aktualna oferta spółki skierowana jest tylko na rynek warszawski. W sprzedaży dostępne są mieszkania w ramach łącznie 10 projektów na Pradze Południe, Targówku, Białołęce oraz Woli. Na Pradze Południe powstaje Osiedle Verba (ul. Nasielska), Osiedle Przystanek Praga (ul. Boremlowska) oraz Osiedle Mieszko (ul. Chrzanowskiego), a na Targówku Osiedle Przy Parku (ul. Rembielińska).

Na Białołęce oferta obejmuje inwestycje: Viva Garden III, IV i V (ul. Białołęcka) oraz Osiedle Classic IV i V (ul. Modlińska). Z kolei na Woli budowane jest Osiedle Bravo (ul. Jana Kazimierza).

- W przygotowaniu mamy kolejne projekty w bardzo ciekawych lokalizacjach także na terenie innych dzielnic Warszawy. Koniunkturę na rynku cały czas oceniamy jako bardzo dobrą, czego potwierdzeniem jest systematyczne osiąganie rekordowych wyników sprzedaży lokali w każdym kolejnym okresie sprawozdawczym. W skali całego roku zakładamy zakontraktowanie około 800 mieszkań - stwierdził Waldemar Wasiluk.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych