PARTNER PORTALU

W III kwartale Polnord ustanowił kolejny rekord sprzedaży

W okresie trzech kwartałów Grupa Polnord wypracowała 147,9 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży. W trzecim kwartale Polnord ustanowił kolejny historyczny rekord sprzedaży, kontraktując 383 lokale. Od stycznia do września Polnord sprzedał łącznie 1,034 tys. lokali w realizowanych inwestycjach, a w wyniku finansowym za ten okres ujęte zostanie 557 lokali przekazanych nabywcom w formie aktów notarialnych.

Autor: HouseMarket.pl 15 listopada 2017 12:02

W trzecim kwartale Polnord sprzedał 383 mieszkania, co stanowi wzrost o ponad 60 proc. W pierwszych trzech kwartałach roku. spółka zakontraktowała 1,034 tys. lokali, co oznacza wzrost o ponad 32 proc. W trzecim kwartale bieżącego roku Polnord przekazał nabywcom 201 lokali (dane ważone udziałami Polnord).

- Realizacja strategii spółki na lata 2016-2019 idzie zgodnie z założonym planem. Kontynuujemy restrukturyzację, maksymalizujemy zabudowę banku ziemi i sprzedaż mieszkań a uzyskane zaliczki od naszych klientów przeznaczamy na dalszy rozwój, w tym zakup nowych nieruchomości takich jak działka w Gdańsku Stogach. Na dzień 30 września kwota zaliczek od klientów indywidualnych na poczet zakupu mieszkań wynosiła ponad 202 mln zł. To o ponad 97 mln więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Oznacza to wzrost o ponad 90 proc. – mówi Dariusz Krawczyk, prezes zarządu Polnord.

Jak dodaje, w okresie od 1 stycznia do 30 września bieżącego roku firma uruchomiła inwestycje, które pozwoliły wprowadzić do sprzedaży 1,288 tys. lokali, co oznacza wzrost o prawie 70 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. - Efekty, rekordowego dla Polnordu pod względem sprzedaży i poszerzenia oferty, 2017 roku, zobaczymy w wynikach finansowych spółki, gdy własność kontraktowanych obecnie lokali zostanie notarialnie przeniesiona na nabywców – mówi Dariusz Krawczyk.

Na koniec trzeciego kwartału w realizowanych przez Grupę Polnord inwestycjach znajdowało się 1,395 tys. lokali, o ponad 20 proc. więcej niż w analogicznym czasie w roku ubiegłym. W całym 2017 roku Grupa Polnord planuje wprowadzić do sprzedaży 1,7 tys. lokali (90 tys. mkw. PUM).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych