PARTNER PORTALU

Warszawa i Poznań na celowniku dewelopera

Warszawa i Poznań to najatrakcyjniejsze miasta dla firmy Ronson, zarówno pod względem sprzedaży, jak i zakupu nowych gruntów. - Pozostałe miasta nas nie interesują - mówi Andrzej Gutowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Ronson.

Autor: Housemarket.pl 05 listopada 2015 12:43

Projekty w portfolio dewelopera Ronson cieszące się obecnie największą popularnością, to osiedle Moko w Warszawie i Kamienica Jeżyce w Poznaniu.

- Obydwa projekty były uruchomione w formule przedsprzedaży, a po dwóch miesiącach ruszyliśmy z budową. Przedsprzedaż z reguły jest bardzo intensywna i tutaj rzeczywiście też taka była. W tej chwili projekty się budują i bardzo dobrze się sprzedają - mówi w rozmowie z Housemarket.pl Andrzej Gutowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Ronson. - Kamienica Jeżyce jest profilowana pod program MdM, co jest dla nas bardzo dużym plusem. Natomiast tempo sprzedaży Moko, mimo wyższych cen, ale z uwagi na dobrą lokalizację,  jest bardzo wysokie. Główny popyt był tu ze strony klientów inwestycyjnych - kupowali małe i średnie lokale. Teraz będziemy też szukać trochę innego klienta, zainteresowanego większymi metrażami - dodaje Gutowski.

Ronson planuje powiększać swój bank ziemi zarówno w Warszawie, jak i w Poznaniu. Pozostałe miasta w tej walce przegrywają.

- Wrocław nie jest już tak atrakcyjny jak Poznań, bo ma trochę niestabilny rynek, jest tam też duża podaż, więc tempo sprzedaży nie jest tak silne. Zwykle wzrasta ona dopiero, gdy inwestycja jest już prawie na ukończeniu - mówi Andrzej Gutowski. - W Warszawie natomiast mimo, że nie mamy rozpoczętej budowy, to możemy rozpoczynać sprzedaż. Szczecin jest dość płytkim rynkiem, więc tam na pewno żadnej ekspansji nie planujemy. To dla nas rynek raczej na jeden projekt - podsumowuje Gutowski.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych