PARTNER PORTALU

Wartość rynkowa spółki ATAL - ponad 850 mln zł

Deweloper ustalił cenę emisyjną akcji na poziomie 22 zł. W ramach oferty publicznej z emisji 6,5 mln akcji może zatem uzyskać do 143 mln zł brutto. To implikuje wycenę całej grupy kapitałowej na poziomie 851,7 mln zł.

Autor: HouseMarket.pl 29 maja 2015 10:46

Oferowane inwestorom akcje stanowić będą łącznie 16,79 proc. podwyższonego kapitału zakładowego spółki i uprawniać ich właścicieli do wykonywania łącznie 16,16 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu. Przy uwzględnieniu, że wszystkie nowo emitowane papiery zostaną sprzedane, po zakończeniu IPO kapitał zakładowy dewelopera będzie się dzielił na nieco ponad 38,7 mln akcji. To implikuje wycenę całej Grupy Kapitałowej ATAL na poziomie 851,7 mln zł. Taka wartość rynkowa zapewni firmie jedną z czołowych pozycji wśród podmiotów uwzględnionych w giełdowym branżowym indeksie WIG-Deweloperzy.

- Posiadamy unikalny model biznesowy m. in. dzięki temu, że sami realizujemy zadania generalnego wykonawcy, nie wykorzystujemy spółek celowych na potrzeby realizacji inwestycji, sami sprzedajemy wybudowane mieszkania, czy oferujemy unikatowy program Atal Design. To wszystko sprawia, że jesteśmy w stanie lepiej adresować potrzeby klientów, taniej realizować inwestycje, nabywać atrakcyjne działki, a w konsekwencji realizować wyższą rentowności niż inni deweloperzy - co już udowodniliśmy – podkreślił Zbigniew Juroszek, prezes ATAL S.A.

Zapisy na akcje potrwają do 2 czerwca. Przydział akcji nastąpi 3 czerwca br. Pierwszy dzień notowań praw do akcji (PDA) na rynku regulowanym GPW planowany jest na połowę czerwca br.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych