PARTNER PORTALU

Wawel Service wprowadza energooszczędne technologie budownictwa

Choć wszystkie nowo powstające budynki, będą musiały wykazywać zerowe zapotrzebowanie na energię dopiero w 2021 roku, deweloperzy już testują nowoczesne technologie.

Autor: HouseMarket.pl 09 kwietnia 2015 08:47

Obowiązujące od 2021 roku warunki wymuszą na inwestorach większe nakłady i wielu przypadkach mogą wpłynąć na ceny nieruchomości.

- Mimo, że budynek z użyciem energooszczędnych rozwiązań jest droższy, inwestycja w nowoczesne rozwiązania nie oznacza, że klient końcowy automatycznie ponosi większe koszty związane z zakupem tego typu lokum od dewelopera - mówi Grzegorz Zagrabski, wiceprezes zarządu Wawel Service Sp. z o.o. - Połączenie energooszczędności, dobrego projektu i innowacyjnych technologii pozwala Wawel Service budować mieszkania energooszczędne, których cena nie przewyższa kosztów standardowych nieruchomości.

W II kwartale br. deweloper planuje oddać od użytkowania certyfikowaną przez NFOŚiGW, energooszczędną inwestycję Borkowska B1 i B2 w Krakowie, a od 1 kwietnia lokatorzy mogą się już wprowadzać do wyposażonej w kolektory słoneczne inwestycji Wężyka 10 w krakowskich Czyżynach.

Nabywcy mieszkań w inwestycji Borkowska B1 i B2 oraz Halszki 28A w Krakowie mogą liczyć na oszczędności na rachunkach rzędu 30-40 proc oraz bezzwrotną dopłatę do kredytu w wysokości 11 tys. zł. Obie inwestycje, jako jedne z nielicznych w Polsce, zostały pozytywnie zweryfikowane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych