PARTNER PORTALU

Więcej sprzedanych mieszkań w Murapolu. Najlepiej we Wrocławiu

Wzrost sprzedaży o ponad 15 procent w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku, 859 zakontraktowanych mieszkań oraz 234 przekazanych nabywcom, wobec 379 w roku poprzednim - to wyniki jakie wypracowała grupa Murapol w III kwartale br.

Autor: housemarket.pl 05 października 2017 14:19

W ciągu dziewięciu miesięcy 2017 roku, Murapol zakontraktował sprzedaż 2 468 lokali mieszkalnych, co stanowi wzrost o 21 % w stosunku do liczby zawartych umów w tym samym okresie ubiegłego roku.

Największym zainteresowaniem wśród klientów w III kwartale br. cieszyły się mieszkania we Wrocławiu, gdzie grupa Murapol zakontraktowała sprzedaż 190 lokali. Kolejne miasta z najwyższą liczbą podpisanych umów to Łódź oraz Kraków, z odpowiednio 110 i 108 kontraktami. Stolica Dolnego Śląska zdominowała również sprzedaż zrealizowaną w ciągu trzech kwartałów br., i z 553 umowami, odpowiada za 22 % wyniku sprzedażowego tego okresu. Kraków z 403 mieszkaniami i Warszawa z 371 lokalami to kolejne dwa miasta z najwyższą tegoroczną kontraktacją.

- Rezultat 859 sprzedanych mieszkań jest drugim najlepszym kwartalnym wynikiem sprzedażowym, a pierwszym, spośród wszystkich wyników za trzeci kwartał, w dotychczasowej działalności Grupy Murapol. Bijemy kolejne swoje rekordy i nie zwalniamy tempa. Przed nami intensywna końcówka roku. Naszym celem jest ambitny plan 4 tys. sprzedanych mieszkań – mówi Michał Sapota, prezes zarządu Murapol. – W najbliższych miesiącach zamierzamy wprowadzić do oferty 12 inwestycji w całej Polsce oraz pierwszy zagraniczny projekt w Berlinie, gdzie łącznie powstanie ok. 3 tys. lokali - dodaje Michał Sapota.

W III kwartale br. Grupa Murapol wprowadziła do sprzedaży blisko 1 tys. mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej 44,5 tys. mkw. Nowe projekty zostały zaoferowane w 7 inwestycjach na terenie Łodzi, Katowic, Gdyni, Krakowa, Sosnowca i Siewierza.

W ciągu ostatnich trzech miesięcy grupa rozpoczęła realizację 7 kolejnych projektów deweloperskich, w ramach których powstanie blisko 1 tys. mieszkań o łącznym PUM 43,2 tys. mkw.

Murapol stale analizuje rynek pod kątem atrakcyjnych nieruchomości, na których mógłby zrealizować projekty nieruchomościowe. W ciągu ostatnich trzech miesięcy Grupa zakontraktowała zakup działek o łącznej powierzchni 16,2 ha, a ich wartość oszacowano na ponad 98 mln zł netto. Grunty te znajdują się we Wrocławiu, Siewierzu, Katowicach, Bielsku-Białej, Warszawie i Łodzi. Na terenach tych Grupa przygotowuje projekty inwestycyjne, w ramach których powstanie ponad 2,7 tys. lokali o łącznej powierzchni użytkowej 121,4 tys. mkw. Grupa także wygrała przetarg na zakup gruntu w Mikołowie, gdzie planuje budowę 147 lokali o łącznym PUM wynoszącym 7,5 mkw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych