
Nadzwyczajne Zgromadzenie Inwestorów Wikana Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego, w którym Wikana posiada 100 proc. certyfikatów inwestycyjnych, podjęło uchwałę o rozwiązaniu funduszu.
Zgodnie ze statutem funduszu, likwidatorem funduszu jest zarządzające nim Towarzystwo, tj. Copernicus Capital Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA z siedzibą w Warszawie.
W związku z powyższym wniosek o otwarcie postępowania likwidacyjnego funduszu zostanie złożony przez likwidatora do Sądu Okręgowego w Warszawie, VII Wydział Cywilny Rejestrowy.
Postępowanie likwidacyjne jest konsekwencją działań podejmowanych przez zarząd spółki w celu uproszczenia i usprawnienia funkcjonowania struktury Grupy Kapitałowej Wikana.