PARTNER PORTALU

Wikana ma ambitne plany sprzedażowe

Spółka koncentruje się na działalności deweloperskiej w południowo-wschodniej Polsce. Już w I kwartale 2015 roku planuje zwiększyć sprzedaż mieszkań.

Autor: housemarket.pl 24 marca 2015 11:17

Strategia spółki zakłada również optymalizację majątku w tych częściach, które nie pasują do podstawowego profilu działalności.

- Na przełomie 2014 i 2015 roku zakończyliśmy już najważniejsze działania restrukturyzacyjne, które pozwolą grupie odbudować pozycję na rynku mieszkaniowym oraz będą podstawą do działań służących zwiększeniu zaufania rynków finansowych - mówi Robert Pydzik, prezes Wikany.

Plan na 2015 rok zakłada znaczące zwiększenie sprzedaży mieszkań na macierzystym rynku, czyli w województwach południowo-wschodniej Polski, gdzie Wikana zrealizowała już obiekty mieszkalne i użytkowe o łącznej powierzchni ponad 100 tys. mkw. i w których deweloper posiada duży bank ziemi, na którym w kolejnych dwóch latach może powstać ponad tysiąc nowych mieszkań. Spółka zrezygnowała jednak z poszerzenia działalności o inne rynki, w tym warszawski (niedawno informowała o przedwstępnej umowie sprzedaży działki w Piasecznie) i rozważa sprzedaż centrów handlowych o łącznej powierzchni 11,8 tys. mkw.

Po czterech kwartałach 2014 roku skonsolidowane przychody GK Wikana wyniosła prawie 73 mln zł, zysk brutto na sprzedaży sięgnął 11,2 mln zł, a strata wyniosła 30,9 mln zł. Kapitały własne Wikany to niemal 43 mln zł.  W 2014 roku Wikana sprzedała niemal 130 mieszkań i lokali usługowych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych