PARTNER PORTALU

Wikana planuje inwestycje we wschodniej Polsce

Spółka chce rozpocząć kolejne budowy w Lublinie, Zamościu i Rzeszowie. I jest szansa na realizację zamierzeń. Bank ziemi, jakim dysponuje, pozwala na budowę 2 tys. mieszkań.

Autor: HouseMarket.pl 15 maja 2015 22:21

Przychody Wikany w I kwartale 2015 roku wyniosły 11 mln zł wobec 23 mln zł przed rokiem. Spadek wynika przede wszystkim z harmonogramu realizowanych inwestycji deweloperskich. Na poziomie skonsolidowanym spółka zmniejszyła stratę netto do 2,2 mln zł wobec 4,4 mln zł przed rokiem.

 

W tym półroczu spółka chce wprowadzi do sprzedaży ok. 290 lokali o łącznej powierzchni 16 tys. mkw., a w całym roku sprzedać ok. 300 mieszkań.

– Wyniki za pierwszy kwartał są zgodne z naszym planem. Pokazują one celowość głębokiej restrukturyzacji, którą zainicjowaliśmy i prowadziliśmy w poprzednim roku. Naszą podstawową działalnością jest obecnie działalność deweloperska w południowo-wschodniej Polsce, gdzie nasza marka jest rozpoznawalna, mamy doświadczenie oraz zasoby. Jestem przekonany, że wyznaczony przez nas na koniec 2015 roku cel – osiągnięcie zysku netto na poziomie skonsolidowanym  – jest możliwy do zrealizowania - mówi Robert Pydzik, prezes Wikany. - Obecnie Grupa koncentruje się na wykorzystaniu aktywów związanych z działalnością deweloperską i dalszym ograniczaniu kosztów. W bieżącym roku zmieniliśmy podejście do kontraktowania usług generalnego wykonawstwa dla rozpoczynanych przez nas nowych inwestycji, co pozwoli nam lepiej kontrolować procesy budowlane i ograniczać ich koszty. Przy zagospodarowywaniu posiadanego banku ziemi zapraszamy do współpracy środowiska architektoniczne z całej Polski, dążąc do tworzenia dla naszych klientów ciekawych projektów mieszkaniowych, co pozwoli nam w coraz większym stopniu zainteresować naszą ofertą klientów – mówi prezes Pydzik.

W miastach południowo-wschodniej Polski Wikana ma bank ziemi, który pozwoli jej wybudować w kolejnych latach ok. 2 tys. mieszkań. W tym roku uzyskała już pozwolenia na użytkowanie dla dwóch lokalizacji: Zielonych Tarasów w Rzeszowie oraz lubelskiej Oranżerii. Grupa chce uzyskać w tym roku kolejne pozwolenia na użytkowanie dla inwestycji: Świerkowa Aleja w Zamościu, Osiedle Generalskie w Krośnie oraz lubelskich projektów Miasteczko Wikana oraz Osiedle Marina. Poza tym chce rozpocząć kolejne budowy w: Lublinie, Zamościu i Rzeszowie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych