PARTNER PORTALU

Wikana terminowo zamortyzowała obligacje

Lubelska Wikana, zgodnie z warunkami programu emisji obligacji serii A, zamortyzowała kolejną transzę zobowiązań.

Autor: HouseMarket.pl 21 lipca 2015 10:21

Amortyzacja to zaplanowana przy emisji długu zmiana jego nominału. W przypadku obligacji serii A Wikany jest to obniżenie nominału. – Zgodnie z programem terminowo przelaliśmy na konta obligatariuszy środki pieniężne. Była to druga już transza amortyzacji przeprowadzona zgodnie z programem emisji. Pokazuje to, że Wikana odbudowuje swoją pozycję na rynku finansowym, podobnie jak umacnia pozycję na rynku deweloperskim – mówi Robert Pydzik, prezes Wikany. Wartość wyemitowanych w lipcu 2013 roku obligacji serii A wyniosła 20 mln 530 tys. zł. Zgodnie z warunkami emisji obligacji serii A, ich wykup przypada w lipcu 2016 r.

Wikana to jeden z największych deweloperów w południowo-wschodniej Polsce. Spółka w 2014 roku wdrożyła program restrukturyzacji finansowej i organizacyjnej. Zakłada on skoncentrowanie się na działalności deweloperskiej na macierzystym rynku, optymalizacji aktywów i wykorzystania ich w ramach działalności podstawowej, redukcji kosztów oraz oszczędnościach wewnątrz Grupy. – Efekty tego programu są już widoczne w naszych wynikach. W I kwartale 2015 roku wykazaliśmy zysk operacyjny na poziomie skonsolidowanym wobec straty w poprzednim roku. Sprzedajemy coraz więcej mieszkań, rozpoczynamy budowę kolejnych budynków mieszkalnych wielorodzinnych, poprawiamy rentowność na sprzedaży i terminowo regulujemy zobowiązania – mówi prezes Pydzik.

Obecnie deweloper finansuje działalność środkami ze sprzedaży lokali oraz pieniędzmi z emisji obligacji. Na koniec I półrocza posiadała w sprzedaży 172 lokale (o łącznym PU 10 tys. mkw.), przede wszystkim w Lublinie, ale także w Krośnie, Rzeszowie, Zamościu i Janowie Lubelskim. W III i IV kwartale planuje zakończyć budowę jeszcze 111 lokali o wielkości ponad 6 tys. mkw. PUM.

Bank ziemi lubelskiego dewelopera pozwala na zbudowanie niemal 1850 mieszkań
w kolejnych latach.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych