PARTNER PORTALU

Wikana w grudniu wróci na Catalyst

Obligacje serii B lubelskiego dewelopera będą notowane na alternatywnym rynku Catalyst. Niezabezpieczone papiery dłużne będzie można kupić jeszcze w grudniu. W przeszłości papiery dłużne Wikany były już notowane na tym rynku.

Autor: HouseMarket.pl 14 grudnia 2015 09:39

Na Catalyst notowanych będzie 7 612 obligacji serii B wyemitowanych przez Wikana, spółkę dominującą w grupie kapitałowej Wikana. Ich jednostkowa wartość nominalna wynosi 1000 zł.

 - W przeszłości obligacje Wikany były już notowane na rynku Catalyst. Wykupiliśmy je zgodnie z warunkami emisji. Obecnie wracamy na ten rynek. Dla naszej grupy istotne są warunki zaciągania zobowiązań, które w przypadku emisji serii B były atrakcyjne. Uważamy, że są to również atrakcyjne instrumenty dla inwestorów– mówi Robert Pydzik, prezes Wikany.

Wspomniane obligacje  to niezabezpieczone papiery dłużne wyemitowane po koszcie WIBOR 6 miesięcy plus marża. Termin uch wykupu przypada na 18 stycznia 2017 roku.

Grupa Kapitałowa Wikana posiada bank ziemi w południowo-wschodniej Polsce pozwala na zbudowanie ok. 1800 mieszkań. Celem grupy jest zagospodarowanie tego aktywa, stąd potrzeby kapitałowe i emisja obligacji.

Według stanu na  30 września 2015 roku w ofercie grupy znajdowało się 275 lokali, z czego 200 w budowie.  Grupa przygotowuje się do uruchomienia kolejnych projektów deweloperskich. W pierwszej kolejności będą to : obiekt przy ul. Misjonarskiej 12A w Lublinie, budynek B3 w ramach inwestycji Sky House w Lublinie, budynki A4 - A5 w ramach inwestycji Osiedle Marina w Lublinie.

Grupa nie wyklucza, że w kolejnych kwartałach będzie emitowała nowe obligacje. Chce także finansować działalność operacyjną z kredytów bankowych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych