PARTNER PORTALU

Wikana zapowiada nowe inwestycje

Nowe etapy osiedli Sky House, Marina i Miasteczko Wikana - to tylko część planów Wikany na kolejne miesiące. Deweloper notuje dobre wyniki i prezentuje kolejne projekty.

Autor: HouseMarket.pl 13 listopada 2015 08:34

Wikana planuje budowę trzech budynków przy ul. Misjonarskiej w Lublinie, budynku w ramach inwestycji Osiedle Sky House, 14 segmentów w zabudowie szeregowej na Osiedlu Miasteczko Wikana oraz dwóch budynków w ramach inwestycji Osiedle Marina.

Bank ziemi Wikany w południowo-wschodniej Polsce pozwala na zbudowanie ok. 1,8 tys. lokali. Według stanu na dzień 30 września 2015 roku w ofercie Grupy znajdowało się 275 lokali (o łącznej powierzchni użytkowej 15 429 mkw.), z czego 200 było w budowie (10 785 mkw. powierzchni użytkowej). Grupa przygotowuje uruchomienia kolejnych projektów deweloperskich.

- Plan na kolejne kwartały zakłada dalsze zagospodarowanie banku ziemi, a w efekcie znaczące zwiększenie skali działalności. Będziemy również zabiegać o dalsze ograniczanie kosztów finansowych grupy – wyjaśnia Robert Pydzik, prezes Wikany.

Grupa po 9 miesiącach tego roku zwiększyła 
przychody o ponad połowę do 64,9 mln zł (wobec 42,4 mln zł w trzech kwartałach 2014 roku). Wykazała również 5,1 mln zł EBIT wobec 17,7 mln zł straty operacyjnej przed rokiem.

Pozycja Grupy poprawia się również na poziomie wyniku netto. W trzecim kwartale 2015 r. Grupa wypracowała zysk netto w wysokości przekraczającej 2,5 mln zł wobec straty w analogicznym okresie ubiegłego roku w kwocie blisko 9 mln zł. Natomiast po 9 miesiącach roku grupa zmniejszyła stratę netto do 2 mln zł wobec 27,6 mln zł po trzech kwartałach 2014 roku. Marża na sprzedaży lubelskiego dewelopera zwiększyła się do 17,8 proc. wobec 11,9 proc. po trzech kwartałach 2014 roku.

- Przed ponad rokiem podjęliśmy decyzję o sanacji grupy i skoncentrowaniu jej działalności na wielorodzinnym budownictwie mieszkaniowym. Czas pokazał, że była to słuszna decyzja, co widać w wynikach po trzech kwartałach br. Jesteśmy zadowoleni z wyników, są one zgodne z naszymi założeniami, niemniej jednak procesy sanacyjne będą nadal kontynuowane. Nadal mamy wiele do zrobienia, zarówno w obszarze restrukturyzacji, jak i rozwoju – mówi Robert Pydzik, prezes zarządu Wikany.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych