PARTNER PORTALU

Wzrost przychodów w Inpro. Będą kolejne mieszkania

Przychody ze sprzedaży w Inpro osiągnęły poziom 81,9 mln zł. Zysk brutto ze sprzedaży za pierwsze sześć miesięcy br. wyniósł 29,1 mln zł (wzrost o 43 %), a zysk netto 10,5 mln zł (wzrost o 57). Firma do końca 2017 roku planuje wprowadzić do oferty 358 kolejnych mieszkań i domów.

Autor: housemarket.pl 28 sierpnia 2017 09:46

W I półroczu 2017 r. Inpro zanotowała nieznaczny wzrost przychodu ze sprzedaży o 1%, do poziomu 81,9 mln zł. Zysk brutto ze sprzedaży wzrósł aż o 43% i wyniósł 29 mln zł, a wynik netto 10,5 mln zł wobec 6,6 mln zł rok wcześniej.

Grupa w okresie styczeń–czerwiec 2017 r. podpisała 265 umów przedwstępnych netto w porównaniu do 201 umów z analogicznego okresu roku poprzedniego, odnotowując tym samym wzrost o 35%. Poprawa poziomu przedsprzedaży wynikała ze wzrostu zainteresowania klientów ofertą Spółki, w tym inwestycjami, które cieszą się obecnie największą popularnością tj. Kwartał Uniwersytecki II etap oraz Harmonia Oliwska (etap I i II).

 - Nasze wyniki za pierwsze półrocze br. zapowiadają że cały 2017 rok powinniśmy zakończyć z wyższą sprzedażą mieszkań niż rok wcześniej przy jednoczesnym wzroście liczby lokali wprowadzonych do sprzedaży. Poprawa naszej rentowności sprzedaży związana jest z wyższą marżą realizowaną na sprzedawanych mieszkaniach oraz lepszymi wyników spółek powiązanych, które generują już ponad 25% przychodów Grupy - powiedział Piotr Stefaniak, prezes zarządu Inpro. 

W I półroczu br. grupa przekazała łącznie 162 lokale mieszkalne i było to o 11% mniej niż w I półroczu 2016 r., kiedy to Grupa wydała 182 mieszkania. Przeważająca część obrotów spółek Inpro i Domesta przypadać będzie na drugą połowę roku 2017. Przy założeniu braku opóźnień w procedurach administracyjnych związanych z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie, zrealizowane zostaną następujące projekty: Osiedle Leszczynowe (budynek nr 21), Osiedle Leszczynowy Staw (budynek nr 1), Osiedle Harmonia Oliwska (etap I), Osiedle Optima (etap I), oraz domy jednorodzinne na osiedlu Golf Park.

Do sierpnia br. roku Inpro wprowadziła do sprzedaży 353 nowych mieszkań i domów w ramach 5 inwestycji. Do końca roku grupa planuje jeszcze uruchomić sprzedaż kolejnych 358 lokali w następujących inwestycjach: Azymut w Gdyni (193 lokale), Golf Park etap D (22 domy jednorodzinne), Osiedle Nowa Niepołomicka w Gdańsku, budynek nr 3 (47 lokali), Osiedle Leszczynowy Staw w Gdańsku, budynek nr 3 (31 lokali), Osiedle Jaśkowa Dolina w Gdańsku (65 lokali). 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych