PARTNER PORTALU

Zaczyna się gorący okres dla poznańskich deweloperów

Nadchodzi czas wzmożonej pracy nie tylko na placach budowy, ale także w poznańskich biurach sprzedaży. Klienci chcą kupić mieszkanie z 10-procentową kwotą wkładu własnego przy zakupie mieszkania.

Autor: Housemarket.pl 13 października 2015 15:41

Zbliża się zakończenie pierwszego etapu Osiedla Atrium na styku poznańskiego Grunwaldu i Górczyna. – Trwają ostatnie prace przy budynku „E”, który w całości jest dostępny w rządowym programie dopłat MdM – mówi Marek Smogór, prezes Atrium Grunwald. Już prawie wszystkie mieszkania w tym budynku wielorodzinnym zostały wyprzedane.

Premierę trzeciego etapu inwestycji Nowe Ogrody zaprezentowała spółka Proxin Ogrody. – Rozpoczynamy sprzedaż kolejnego etapu, który będzie bardzo funkcjonalny i w całości jest odpowiedzią na potrzeby i sugestie naszych klientów – mówi Marlena Zapalska, prezes spółki Proxin Ogrody. W podpoznańskim Zalasewie ruszyła też sprzedaż drugiego etapu Osiedla Wiosennego, które cieszy się sporym zainteresowaniem klientów. – Proponujemy naszym klientom mieszkania w czterech wielkościach: 75, 85,89 a także 97 mkw. – wylicza Weronika Potarzycka z biura sprzedaży Planetbud Development.  Inwestycja rozchodzi się w rekordowym tempie, po pierwszym miesiącu od ogłoszenia sprzedaży pierwszego etapu, 90 proc. mieszkań zostało zarezerwowanych, w drugim etapie natomiast 50 proc. mieszkań jest jeszcze wolnych.

Na budowach praca wre

Nieprzerwanie trwa również budowa w Brodowie i Błażejewku. – Zainteresowanie klientów jest ogromne. W Brodowie na Osiedlu Słonecznym planowane jest blisko 300 domów w zabudowie szeregowej do roku 2021, natomiast w Błażejewku powstaje obecnie trzeci etap inwestycji  Rodzinny Zakątek, w ramach którego budowanych jest 31 szeregowców – mówi Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building.

Oferta domów w miejscowościach zlokalizowanych pod Poznaniem jest szeroka. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się zachodnia część Poznania, czyli gminy Komorniki czy Dopiewo. – Prężnie rozwija się Skórzewo, w okolicy powstaje wiele miejsc pracy, klienci są zainteresowani kupnem domu w tej lokalizacji, aby nie tracić czasu na dojazdy. Obecnie realizujemy tutaj Osiedle Przyjazne, które ma charakter rozwojowy – komentuje Jakub Rozpendowski z firmy Grzegorczyk. W gminie Komorniki natomiast można zakupić dom w zabudowie bliźniaczej z ogródkiem. – Obecnie powstaje 20 budynków w ramach dwóch etapów w różnorodnych wariantach metrażowych. Do tej pory budowaliśmy w Plewiskach, jednak teraz zdecydowaliśmy się na nową lokalizację, czyli Rosnowo. Liczymy na duże zainteresowanie tym terenem – komentuje Łukasz Łowicki, prezes Łowiccy Grupa Deweloperska.

Sukcesywnie oddawane są też kolejne etapy inwestycji Reduta Nowe Podolany. – Obecnie trwają prace wykończeniowe, piąty etap będzie gotowy w kwietniu 2016. Ponadto nasze osiedle ma charakter rozwojowy, a Podolany cieszą się coraz większym zainteresowaniem klientów – mówi Agata Nowaczyk z poznańskiego biura sprzedaży. Bez wątpienia na tę aktywność klientów mają również wpływ zmiany, które zostały niedawno wprowadzone do rządowego programu dopłat MdM, a także prognozy na następny rok, które zakładają podniesienie wysokości wkładu własnego przy zakupie mieszkania.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych