PARTNER PORTALU

Ze Skanska do Archicomu. Krzysztof Andrulewicz za sterami wrocławskiego dewelopera

Prezesem zarządu spółki Archicom zostanie Krzysztof Andrulewicz. Ze stanowiska odchodzi Dorota Jarodzka-Śródka, założycielka firmy, która pozostanie na stanowisku wiceprezesa.

Autor: HouseMarket.pl 13 kwietnia 2018 10:21

– Grupa Archicom konsekwentnie realizuje przyjętą strategię, stawiając sobie coraz ambitniejsze cele. To odpowiedni czas na takie zmiany. Będą one wspierać działalność operacyjną spółki, usprawnią i pozwolą na realizację zakładanych celów biznesowych – komentuje Dorota Jarodzka-Śródka, Prezes Zarządu Archicom.

Krzysztof Andrulewicz posiada ponad 20-letnie doświadczenie w branży budowlanej. Od 2003 r. związany był ze spółką Skanska, w której w latach 2009-2016 pełnił funkcję prezesa zarządu, a wcześniej wiceprezesa odpowiedzialnego za budownictwo kubaturowe na terenie całego kraju. Wcześniej był także prezesem spółek budowlanych z grupy Budexpol we Wrocławiu. Współzałożyciel Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie, inicjatywy prywatnych przedsiębiorstw zmierzającej do poprawy bezpieczeństwa w tej branży oraz pierwszy Prezydent Porozumienia w latach 2011-2013. Studiował budownictwo na Politechnice Wrocławskiej oraz MBA na Uniwersytecie Ekonomicznym. Studiował również na Greenwich University w Wielkiej Brytanii oraz IMD w Lozannie w Szwajcarii.

W ramach planowanych zmian rada nadzorcza będzie głosować nad powołaniem do zarządu Archicom Krzysztof Suskiewicza, który także będzie dalej pełnił sprawowaną obecnie funkcję prezesa zarządu Archicom Polska (dawniej mLocum). Kazimierz Śródka, jeden z założycieli Archicomu planuje na najbliższym posiedzeniu zwyczajnego walnego zgromadzenia spółki złożyć rezygnację z funkcji wiceprezesa zarządu Archicom i kandydować do składu rady nadzorczej Archicom.

Grupa Archicom z niewielkiej firmy architektonicznej stała się liderem wrocławskiego rynku mieszkaniowego, a dzięki przeprowadzonemu w lipcu 2017 r. przejęciu spółki mLocum, stała się ogólnopolskim deweloperem realizującym projekty we Wrocławiu, Krakowie, Trójmieście, Poznaniu i Łodzi. W 2017 r. Grupa wypracowała 57,3 mln zł skonsolidowanego zysku netto, który był wyższy o 53,5 proc. od 37,3 mln zł osiągniętego w 2016 r. Przychody w ubiegłym roku wyniosły 330,3 mln zł i były wyższe o 17 proc. rok do roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych