PARTNER PORTALU

Zobacz nową, designerską siedzibę Filharmonii Koszalińskiej

Nowa siedziba Filharmonii Koszalińskiej, która jest największą salą koncertową między Trójmiastem, Poznaniem i Szczecinem, została oddana do użytku w 2013.

Autor: Zuo 666 10 lutego 2015 11:47

Filharmonia Koszalińska im. Stanisława Moniuszki powstała w 1956 roku. Organizowanych jest tutaj 120 koncertów rocznie, z czego połowa to koncerty symfoniczne. Odwiedza ją 40 tys. amatorów muzyki poważnej każdego roku. Nowa sala może pomieścić 518 osób.

Cały projekt Filharmonii był ciekawym, ale i wymagającym zadaniem. Prostą bryłę chcieliśmy zrównoważyć ciekawym wnętrzem, dlatego też wykorzystane materiały i ich kolory nawiązują do otaczającego krajobrazu - drzew oraz kamieni.

Lady w holu są kontynuacją kształtów, jakie zastosowaliśmy we wnętrzu sali koncertowej, czyli brak kątów prostych oraz wiele płaszczyzn o różnorodnym nachyleniu. Chcieliśmy, aby lady nie sprawiały wrażenia mebla wstawionego do holu, lecz aby stanowiły integralną część budynku. Kolor nawiązujący do granitowej posadzki i forma lad mają sprawiać wrażenie wypiętrzających się bezpośrednio z niej.

Filharmonia została zbudowana na terenie chronionego starodrzewu Parku Książąt Pomorskich, co spowodowało, że koncept obiektu nie pozwalał na dowolność projektową. Ponieważ rozmiar działki i blisko rosnące drzewa nie pozwoliły na wykonanie projektu rozbudowanej bryły, architekci skupili się na architekturze wnętrz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych