PARTNER PORTALU

Aviva przejmie 100 proc. udziałów w Expanderze

Jedna z największych sieci doradców finansowych i pośredników w sprzedaży kredytów hipotecznych ma nowego właściciela.

Autor: PAP 19 maja 2015 11:34

Aviva podpisała z Innova Capital umowę, na podstawie której przejmie 100 proc. udziałów w firmie doradztwa finansowego Expander Advisors - podała Aviva w komunikacie prasowym.
Expander, zgodnie ze strategią rozwoju, pozyska nowego partnera kapitałowego i produktowego. Umowa zostanie zrealizowana pod warunkiem uzyskania zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

- Inwestycja w Expandera jest kolejnym krokiem w realizacji strategii Avivy w Polsce, zakładającej obecność w wielu kanałach sprzedaży ubezpieczeń i innych produktów finansowych. Strategia zakłada zarazem koncentrację na kanałach własnych i wyłącznych. Aviva rozwija więc nadal własną sieć agentów ubezpieczeniowych, kanał direct sprzedający przez telefon i internet, a od 2014 roku także nową sieć placówek – Centrum Finansów Aviva. Dotychczas powstało 11 placówek Centrum Finansów Aviva w dużych miastach - czytamy w komunikacie.

- Planowana zmiana właściciela nie zmienia bieżącej działalności Expandera. Również placówki Centrum Finansów Aviva kontynuują dotychczasową działalność - dodano.

Expander to niezależna sieć doradztwa finansowego działająca od 15 lat. Posiada blisko 100 oddziałów w 50 miastach. Za pośrednictwem Expandera udzielany jest co 10 kredyt hipoteczny w Polsce. W ofercie Expandera są produkty kredytowe, inwestycyjne i ubezpieczeniowe kilkudziesięciu instytucji finansowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych