PARTNER PORTALU

Bogaci Polacy lubią inwestować. Trzech na czterech posiada więcej niż jedną nieruchomość

Dobrze sytuowani Polacy zarabiają powyżej 20 tys. miesięcznie brutto i lubią inwestować. Najczęściej – w nieruchomości.

Autor: HouseMarket.pl 31 stycznia 2018 13:39

Większości Polaków zakwalifikowanych przez KPMG do grona bogatych (czyli zarabiających powyżej 20 tys. zł brutto/miesiąc) daleko do ekstrawagancji. Wbrew pozorom nie wydają pieniędzy na własne jachty czy zakupy w stolicach mody – a przynajmniej nie tak często, jakby się mogło wydawać. Z luksusowych rozrywek i usług wybierają najczęściej wizyty w ekskluzywnych restauracjach, drogich hotelach i SPA.

W zamian większość bogatych Polaków inwestuje w nieruchomości. Jak wynika z badania KPMG, 76 proc. ankietowanych zainwestowało w więcej niż jedną nieruchomość - głównie w mieszkania na wynajem (67 proc. osób z tej grupy). Pozostali kupowali nieruchomości dla celów turystycznych (3 proc.) lub jako drugi dom (23 proc. grupy osób deklarujących inwestycje w nieruchomości). Tylko 2 proc. badanych zdecydowało się na zakup mieszkania poza granicami kraju i zwykle służą im one jako drugi dom lub miejsce na spędzenie wolnego czasu lub wakacji.

Mniej chętnie inwestowano w domy. Zaledwie 4 proc. inwestorów zdecydowało się na zakup domu z przeznaczeniem na wynajem, relatywnie częściej kupowano nieruchomości wypoczynkowe (17 proc. ankietowanych deklarujących inwestycje) lub z przeznaczeniem na drugi dom (10 proc.). Jak zapewniają eksperci KPMG, istnieje też grupa bogatych Polaków, którzy inwestują w ziemię lub oferują lokale usługowe na wynajem.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych