PARTNER PORTALU

Bricks Acquisitions ogłosił wezwanie na wszystkie akcje Robyg

Bricks Acquisitions Limited, firma należąca do Goldman Sachs Group, podwyższa cenę w wezwaniu na wszystkie akcje Robyg o 13 procent, z 3,55 zł do 4 zł za akcję. Pozostałe warunki wezwania nie zmieniają się, w tym okres przyjmowania zapisów, który zakończy się 2 lutego br.

Autor: housemarket.pl 29 stycznia 2018 09:12

1 grudnia 2017 r. Bricks Acquisitions Limited ogłosił wezwanie na wszystkie akcje Robyg. Nowa, zaoferowana dzisiaj cena odzwierciedla premię w wysokości 27 proc. wobec ceny zamknięcia na sesji 30 listopada 2017 r. oraz 13 proc. wobec ceny pierwotnie oferowanej, tj. 3,55 zł za akcję.

- Zdecydowaliśmy się podwyższyć cenę oferowaną w wezwaniu w wyniku rozmów przeprowadzonych z inwestorami. Wzięliśmy również pod uwagę najnowsze wyceny analityków. Jesteśmy przekonani, że ogłoszona dzisiaj nowa, ostateczna cena to dla obecnych akcjonariuszy atrakcyjna oferta wyjścia z inwestycji, dająca 33 proc. premii w stosunku do emisji akcji w czerwcu 2017 r. po 3 zł. Naszym celem strategicznym pozostaje wycofanie Robyg z obrotu giełdowego i prowadzenie działalności jako długoterminowy inwestor strategiczny - powiedział Tavis Cannell, dyrektor zarządzający w Goldman Sachs International.

Nowa cena reprezentuje premię w wysokości 10 proc. wobec konsensusu wycen analityków dla akcji Robyg, który na podstawie średniej 12-miesięcznych cen docelowych z rekomendacji wydanych w ciągu ostatnich trzech miesięcy, zebranych przez agencję Bloomberg, wynosi 3,65 zł za akcję.

Wezwanie zostało ogłoszone z zastrzeżeniem spełnienia się warunków wskazanych w jego treści, w tym objęcia zapisami co najmniej 66 proc. ogólnej liczby akcji Robyg, powołania trzech kandydatów wskazanych przez wzywającego w skład Rady Nadzorczej Robyg, podjęcia uchwały w sprawie zmian w statucie Robyg oraz zawarcia przez Bricks Acquisition Limited i Robyg umowy o współpracy strategicznej. 3 stycznia br. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na przejęcie Robyg przez Bricks Acquisition Limited.

12 maja 2015 r. Robyg poinformował o rozpoczęciu poszukiwania inwestora strategicznego, który zapewniłby spółce dalszy wzrost i ustabilizowałby strukturę właścicielską. Zarząd Robyg ocenił, że cena zaproponowana pierwotnie przez Bricks Acquisition Limited odzwierciedlała wartość godziwą spółki i wydał pozytywną opinię na temat ogłoszonego wezwania.

Oscar Kazanelson - przewodniczący rady nadzorczej Robyg, Alex Goor - przewodniczący rady nadzorczej Robyg Construction oraz Artur Ceglarz - dyrektor finansowy, łącznie posiadający 10,2 proc. akcji Robyg, nieodwołalnie zobowiązali się, na warunkach określonych w umowie, do sprzedaży wszystkich posiadanych przez nich akcji w ramach wezwania. 

Okres przyjmowania zapisów upływa w piątek, 2 lutego 2018 r. o godzinie 15:00 CET i w świetle właściwych regulacji okres przyjmowania zapisów nie może być już przedłużony. Bricks Acquisition Limited do końca okresu zapisów nie będzie zmieniać oferowanej ceny. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych