PARTNER PORTALU

Coraz większy popyt na kredyty mieszkaniowe

W październiku banki i SKOK-i przesłały do BIK zapytania o kredyty mieszkaniowe na kwotę wyższą o 9,2 proc. niż przed rokiem - ocenia Biuro Informacji Kredytowej na podstawie analizy Indeksu Popytu na Kredyty Mieszkaniowe.

Autor: PAP 05 listopada 2015 11:33

Wartość BIK Indeks - Popytu na Kredyty Mieszkaniowe, który informuje o rocznej dynamice wartości wnioskowanych kredytów mieszkaniowych, wyniosła + 9,2 proc. Od początku 2015 r. średnia wartość indeksu wyniosła 2,1 proc.

"Od lipca wartość wnioskowanych kredytów mieszkaniowych w każdym miesiącu znacznie przewyższa wartość wniosków o kredyty mieszkaniowe złożone rok wcześniej. Jest to silny sygnał większego zainteresowania klientów kredytami na zakup mieszkania i powinno przełożyć się, przy niezmienionej polityce banków, na większą liczbę transakcji na rynku nieruchomości z udziałem kredytu. Wzrostowi zainteresowania kredytami mieszkaniowymi na pewno sprzyja perspektywa dalszego utrzymania niskich stóp procentowych, pozytywne informacje z rynku pracy oraz rynku nieruchomości, jak i dostępne, i ostatnio aktywniej wykorzystywane środki rządowego programu wsparcia finansowania zakupu mieszkania przez młodych" - napisano w komentarzu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych