PARTNER PORTALU

Deutsche Bank obniżył marże dla kredytobiorców

Deutsche Bank Polska obniżył marże dla osób zainteresowanych kredytem mieszkaniowym w złotówkach. Wprowadził za to opłatę za rozpatrzenie wniosku.

Autor: HouseMarket.pl 09 listopada 2015 08:32

Obniżone marże obowiązują dla nowych wniosków w ramach wszystkich dostępnych w Deutsche Bank Polska pakietów. W zależności od wybranej oferty, LTV oraz kwoty kredytu, obniżka ta może wynieść nawet 0,4 p.p. w stosunku do wcześniejszych stawek. Tym samym minimalna dostępna marża aktualnie wynosi 1,19 proc. lub 1,39 proc.

Bank nie pobiera standardowej prowizji z tytułu udzielenia kredytu w wysokości 2 proc. w przypadku wybranych pakietów. Jednocześnie dla wszystkich pakietów bank wprowadził opłatę za rozpatrzenie wniosku w wysokości 4 tys. zł, stosowaną tylko w przypadku tych kredytobiorców, którzy ostatecznie podpiszą umowę. Opłata pobierana jest z kwoty wypłacanego kredytu.

- Nowa opłata za rozpatrzenie wniosku jest wprawdzie dodatkowym kosztem, jednak przy średniej kwocie udzielanego przez nas finansowania, która wynosi około 360 tys. zł, stanowi ona niemal dwukrotnie mniejsze obciążenie, niż miałoby to miejsce w przypadku standardowej prowizji za przyznanie kredytu - mówi Agnieszka Pilarek, dyrektor Biura Bankowości Hipotecznej Deutsche Bank Polska.

Do końca roku trwa promocja dotycząca zniesienia opłaty za inspekcję nieruchomości przed udzieleniem kredytu lub pożyczki. Dotyczy ona wszystkich produktów hipotecznych Deutsche Bank niezależnie od waluty, przy czym nie obejmuje wniosków, w przypadku których wymagane jest dostarczenie operatu szacunkowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych