PARTNER PORTALU

Finansowanie inwestycji dla deweloperów – pożyczka deweloperska

Proces zdobywania kapitału na inwestycje deweloperskie często przysparza przedsiębiorcom sporo problemów. Pozyskiwanie środków finansowych wiąże się z szeregiem czasochłonnych formalności oraz wymogów, które niekiedy ciężko spełnić. W takim wypadku alternatywnym rozwiązaniem staje się pożyczka deweloperska udzielana przez Monument Fund.

Autor: housemarket.pl 10 maja 2018 15:07

Inwestowanie w nieruchomości o charakterze komercyjnym lub mieszkaniowym wymaga dużych nakładów finansowych, dlatego pozyskiwanie takiego kapitału stanowi dla wielu przedsiębiorców wyjątkowo problematyczną część przedsięwzięcia. Rozpoczynając poszukiwania odpowiednich źródeł finansowania, inwestorzy w pierwszej kolejności zwracają się o pomoc do instytucji bankowych. Niestety, w wielu przypadkach okazuje się, że oferty te obwarowane są szeregiem wymagań oraz formalności, które w konsekwencji stają się trudne do spełnienia.

Przykładem tego może być dokładna analiza sytuacji finansowej przedsiębiorstwa, uzyskiwanych dochodów, koniunktury oraz prognoz gospodarczych, co jednocześnie wpływa na wydłużenie czasu weryfikacji wniosku. Sam cel inwestycji musi wpasować się w ściśle określone kategorie realizacji. Istotny jest także sposób rozliczania się z fiskusem. Najważniejszym jednak warunkiem jest sprawdzenie zdolności oraz historii kredytowej, których negatywny obraz powoduje automatyczne odrzucenie wniosku, w konsekwencji wpływając na opóźnienie terminu ukończenia lub całkowitą rezygnację z danej inwestycji.

Patrząc na mnogość restrykcyjnych wymogów bankowych, alternatywnym rozwiązaniem staje się więc skorzystanie z nowego rozwiązania - pożyczki deweloperskiej Monument Fund z zabezpieczeniem na 2. miejscu hipotecznym. Jednak, czym wyróżnia się taki rodzaj finansowania na tle ofert proponowanych przez banki?

Szybki czas działania

- O atrakcyjności oferty finansowej Monument Fund decyduje przede wszystkim szybkość oraz opłacalność udzielanego dofinansowania. Przydział kapitału podobny jest do procedur bankowych – wypłata środków pieniężnych zależy od postępów prac budowlanych. W przypadku pożyczki deweloperskiej, różnicą staje się zmniejszona ilość wymaganych dokumentów, powodując tym samym szybszy czas weryfikacji wniosku. Co więcej, dzięki wypłacaniu środków finansowych w formie transzy, część prowizji uruchamiana jest w momencie wypłacania konkretnej transzy. To dotyczy również oprocentowania i odsetek, które naliczane są w zależności od wykorzystanego kapitału. Takie podejście stanowi wyjątkowo korzystną opcję dla przedsiębiorców, ponieważ nie trzeba od razu płacić rat w całej wysokości kwoty pożyczki - mówi Paulina Horabik, Członek Zarządu, Dyrektor Zarządzający Monument Fund. 

Poza szybkością działania, elastyczne podejście do przedstawionych celów biznesowych przez Monument Fund pozwala na przygotowanie realnego planu spłaty zobowiązania z przyszłych dochodów, natomiast zabezpieczenie wierzytelności na 2.miejscu hipotecznym umożliwia dokapitalizowanie przedsiębiorców z już zaciągniętymi zobowiązaniami. W tym celu zostaje przeprowadzony indywidualny system oceny ryzyka. Pożyczka deweloperska daje także możliwość wyboru rodzaju rat i ich wysokości - na przykład skorzystania z rat balonowych lub wakacji kredytowych.

Formalności ograniczone są do niezbędnego minimum, czas przyznania dofinansowania wynosi ok. 7 dni, a okres kredytowania może trwać od 12 do 18 miesięcy. Ponadto, Monument Fund nie wymaga weryfikacji oraz zgłaszania klienta w Biurach Informacji Gospodarczej.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych